Слідство.Інфо: "Чорний список армії-3. Юрист" (Відео)

9 жовтня 2014, 17:01
Читать новость на русском

Україна люб’язно передала російській армії майже 10 тисяч українських військових. Ми з вами профінансували їхню освіту, щоб вони тепер служили Росії. Оформити це законно допомогли юристи Міністерства оборони, які досі спокійно працюють на своїх посадах. Цю справу розслідувало "Слідство.Інфо".

Юридичний департамент Міністерства оборони України відповідає за те, щоб у відомстві все було законно. Він же розробляє законопроекти, потрібні та вигідні військовикам. У одному з інтерв’ю керівник департаменту пояснює, що саме роблять військові юристи.

Військові юристи займаються законопроектною та нормотворчою роботою. Здійснюють експертизу всіх нормативно-правових актів, які розробляються Міністерством оборони України, а також проектів документів, які підписуються керівництвом міністерства оборони назовні, — каже директор Департаменту правового забезпечення Міністерства оборони України Дмитро Дем'яненко.

Відомство Дмитра Дем’яненка у березні цього року підготувало законопроект про особливі умови для кримських військових. Якщо простими словами, то у ньому йдеться про те, якщо український військовий у Криму стає на службу Росії, йому достатньо мати довідку про зміну статусу, щоб уникнути покарання. Фактично наше Міноборони вирішило зробити презент російській армії та узаконити дезертирство на півострові.

Підготовка одного офіцера коштує українським платникам податків близько 100 тисяч гривень. За різними даними, цього року близько 4 тисячі українських офіцерів стали російськими. Отже, військові юристи вирішили подарувати росіянам 400 мільйонів гривень. Та гроші – не найстрашніше, коли йде війна. Загалом, у Криму до лав російської армії перейшли майже 10 тисяч наших військових. Уже завтра їм можуть наказати вбивати українців.

Цікаво, що Міноборони підготувало цей документ у березні, коли Росія ще не почувалася повноправним господарем у Криму. Керівництво української армії ніби підштовхнуло своїх підлеглих якнайшвидше переходити на бік окупанта. 15 квітня проект, запропонований військовими юристами, став законом. Як наслідок, притягнути до відповідальності тисячі колишніх українських військових у Криму неможливо. На прохання депутата Верховної Ради перевірити на детекторі брехні, зокрема, й Дмитра Дем’яненка, якого підозрювали у зраді інтересів держави, генпрокурор і СБУ не відреагували. На заяву активістки – теж.

Чому ж тоді Дмитро Юрійович Дем’яненко очолює департамент правового забезпечення Міноборони? У 2013 його призначив туди колишній міністр оборони Януковича Павло Лебедєв, який зараз чи то в Росії, чи то в Криму. На думку Ніни Карапетян з громадської організації "Захист прав", міністру Лебедєву було вигідно, щоб таку відповідальну посаду посіла людина без відповідної освіти. Грубі порушення у роботі департаменту підтверджує й полковник юстиції В’ячеслав Школяр, який ще рік тому підпорядковувався департаменту Дем’яненка, а зараз судиться з Міноборони.

Ще один штрих до портрету Дмитра Дем’яненка. У розпал подій на Майдані, 6 грудня 2013 року, тодішній президент Віктор Янукович нагородив полковника юстиції медаллю "За бездоганну службу". Закрадається підозра, що він досі допомагає Лебедєву та Януковичу узаконювати зраду військової присяги.

Зараз Росія слідом за Кримом намагається окупувати шмат східної України. Якщо цю територію визнають окупованою, там також діятиме закон про безкарний перехід з української армії в російську. І дякувати за таку допомогу росіянам ми маємо українським військовим юристам.