Сьогодні найбільше жінок в українському парламенті за всі часи незалежності
Вони переважно відповідають за гуманітарні напрямки роботи, більше виступають та активніше долучаються до розробки законопроектів.
У першому скликанні їх було 13, а у теперішньому – вже 50.Такими є підсумки дослідження "Модернізація України через гендерну рівність". І хоча 30% гендерна квота була обов'язковою, дотрималася її на виборах лише одна політсила – "Об'єднання "Самопоміч".
Спокійно виконано, причому виконано на всіх рівнях. Ми маємо понад 30% у Верховній Раді. 36 – це виконання даної квоти у місцеві органи влади. Є дуже цікавий показник: 40 зі 160 осередків очолюють жінки. Тому ми на всіх рівнях виконуємо цю квоту і нам це подобається,
– прокоментувала Ірина Степанова, експерт Міжнародного центру перспективних досліджень.
Утім, поки що ми все одно відстаємо від європейських країн. Там у політиці представлено понад 23% жінок. Найвищий показник гендерної рівності у скандинавських країнах.
Читайте також: Сильна стать: скільки жінок пішло служити за контрактом
Якщо ми говоримо про залучення жінок в політику, то це означає також більш справедливе розподілення і ресурсів і бюджетних коштів, оскільки жінки, на відміну від чоловіків, більше дбають про суспільство і більш чутливо відносяться до соціальних проблем,
– розповів Анатолій Октисюк, директор БФ "Рівність і взаємоповага".
Цей парламент скасував заборону жінкам обіймати високі військові посади. Експерти називають це позитивною зміною у суспільстві і прогнозують, що в наступному скликанні Верховної ради відсоток жінок може суттєво збільшитись.