Сьогодні відзначають Всесвітній день поцілунку

6 липня 2011, 17:35
Читать новость на русском

Цілується увесь світ. Два десятки років тому Міжнародний день поцілунку затвердила Організація Об’єднаних Націй. А сам поцілунок народився майже 3000 років тому до нашої ери.

Тоді ним вихваляли богів. А ще поцілунками у давнину чаклунки приворожували і умертвляли своїх жертв. Був навіть час, коли цілуватися було заборонено.

“У момент епідемії чуми - в 1665 році - в Англії видали офіційний указ, який забороняв обмінюватися поцілунками. Тому що медики і магістри тоді вже довели, що чума передається саме таким способом”, - розповідає історик Сімона Бородіна.

Нині встановлено рекорд - 8000 тисяч поцілунків за 8 годин. Спробувати стати чемпіоном у такій справі лікарі не радять - можна підчепити заразу. За словами фахівців, існують навіть хвороби тих, хто багато цілується.

“Особливу увагу треба приділити групі герпесних інфекцій. Це ті види інфекцій, які схильні до хронічного протікання, рецидивування, які впливають на стан імунної системи і впливають на стан всього організму вцілому”, - каже терапевт Маріна Крапівнер.

Зазвичай, кажуть вчені, більше цілуються ті, хто бачить поцілунки навколо: у кіно, рекламі чи телепередачах. Тому в романтичній ситуації спрацьовує підсвідомість.

“Коли ми цілуємося, від дотиків губ - виробляється гормон радості і задоволення”, - каже психолог Наталія Кухтіна.

Українці не відмовляються від гормону задоволення і полюбляють дарувати гарячі поцілунки.

“Поцілунок без кохання - це просто обмін слиною. Я вважаю, що мають бути якісь почуття”, - сказав киянин Данило.

“Поцілунок до коханої людини - він кожен раз різний . Ну і цілуватися треба. Він покращує настрій, як мінімум”, - каже киянка Оксана.

Вчені дослідили - чоловік, який щодня цілує свою дружину перед роботою, живе на 10 років довше, ніж той, хто цього не робить. Експерти пов’язують це з позитивними емоціями, які людина відчуває під час поцілунку. Тож цілуватися з коханими не тільки приємно, а й корисно.