Сонячні панелі з непотребу – дешево та екологічно

15 липня 2010, 12:51

Не так давно ці зіпсовані кремнієві пластини з заводів ІВМ просто викидали у смітник. Зараз вони - джерело відновлюваної енергії; з них роблять сонячні батареї.

"Ми знімаємо зовнішню оболонку пластини за допомогою шліфувального апарату, ось він стоїть за нами, потім пропускаємо його через іонізовану воду, яка допомагає зняти оболонку, не пошкодивши внутрішнього шару пластини", - каже інженер ІВМ Ерік Уайт.

Зараз виробництво сонячних батарей з зіпсованих кремнієвих пластин набирає все більших обертів. Воно дешеве та надзвичайно лояльне до навколишнього середовища.

"Це заощаджує нам майже мільйон доларів щорічно, окрім цього ми ділимося цією технологією з нашими колегами; відтак виграють усі - ми, вони та екологія", - каже керівник департаменту ІВМ з охорони навколишнього середовища Дженет Дойл.

Сонячні панелі, вироблені з кремнієвих пластин, встановлюють майже усюди. Навіть тут, у Данстерському замку у західній Англії. Ця будівля має найвищий захист серед архітектурних пам’яток у всій країні - а це означає, що ніхто не має права без особливого дозволу змінювати зовнішній вигляд замку. Проте тут таки встановили сонячні панелі. Все ж порятунок екології дорожчий за мертве каміння.

Навіть з традиційними туманами та дощами сонячні панелі дають 5,5 тисяч кіловат електроенергії на рік. Це значить, що у атмосферу буде викинуто на 3 тисячі кілограмів вуглецю менше. З часом такі сонячні панелі встановлять на всіх визначних місцях Великої Британії.