Союз Путіна і Ердогана довго не протримається, – політолог
Зближення Туреччини і Росії – це ситуативний союз двох авторитарних режимів, який не відповідає довгостроковим інтересам країн.
Таку думку сайту "24" висловив експерт-політолог Олександр Палій, коментуючи зустріч президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана і глави Російської федерації Володимира Путіна, яка відбулася 9 серпня в Росії.
У Туреччини кардинально інший погляд на сирійську проблему. Її основні торгівельні партнери – це країни ЄС. Ще два місяці тому між ними не було ніяких стосунків. А зараз вони тиснуть один одному руки. В авторитарних державах така політика дуже швидко змінюється, – зазначив він.
Читайте також: Від ворогів до друзів: чому Ердоган і Путін пішли на зближення
За словами Палія, зближення країн зумовлене тим, що в Туреччина після спроби державного перевороту стала ізольованою. Ердоган має проблеми з ЄС, а також із видачею Вашингтоном підозрюваних у перевороті. Тому він шукає ситуативних союзників і готовий іти на поступки. З іншого боку, на його думку, Росія знаходиться в поганому економічному стані. Крім того, у Кремля великі проблеми в Сирії. Тому і Москва зацікавлена в зближенні.
Сподіваюся, що на стосунках України і Туреччини це ніяк не відіб’ється. Крим Анкара не визнає. Для нас важливо,щоб зберігалися напрямки, які зараз існують між нашими країнами. В Туреччині стверджують, що все зберігається, незалежно від розвитку взаємовідносин з іншими державами, – наголосив Олександр Палій.
Нагадаємо, у ніч з 15 на 16 липня в Туреччині відбулася спроба захоплення влади військовими. Вони намагалися скинути уряд, проте їхнє повстання придушили. У неділю, 17 липня, турецька влада заявила, що практично всі учасники спроби військового перевороту затримані, контроль над країною відновлений.
Кількість жертв спроби перевороту в Туреччині досягла 240 осіб. Крім того, загинули 104 учасники спроби державного перевороту. Крім запровадження надзвичайного стану на три місяці, турецька влада також призупинила дію Європейської конвенції про права людини.