Спеціальна програма дозволяє ідентифікувати види птахів

9 лютого 2011, 21:51

Технології допомагають людині наблизитись до природи. Бразильські любителі фауни можуть заховати товсті енциклопедії у шухляди - необхідну інформацію надасть новий додаток для iРhone.

Програма дозволяє ідентифікувати усі види птахів, які є у Бразилії. Інформація подається двома мовами - португальською та англійською, відтак додаток зручний як для місцевих мешканців, так і для туристів.

”Раніше на зустрічі клубу в лісі ми приносити купу книг. Зараз достатньо взяти з собою iРhone. За допомогою нової програми ми отримуємо детальну інформацію про все, що нас цікавить”, - каже Ігор Валам'єль.

За словами розробників, це - справжня знахідка для орнітологів-аматорів. Адже у Бразилії чи не найбільша у світі популяція пернатих - понад 1800 видів, з яких 234 мешкають лише тут. Навіть використовуючи енциклопедію, потрібно чимало часу, аби ідентифікувати птаха.

Достатньо просто сфотографувати пернатого і iРhone миттєво надасть максимум інформації - ареал проживання, харчування та інші цікаві факти. Пошук пташки у базі даних програми здійснюється одночасно за багатьма параметрами: формою дзьоба, довжиною хвоста, забарвленням. Це мінімізує можливість помилки. Окрім цього, додаток дозволяє поповнювати свою базу даних фотографіями, які зробив користувач.

”Моїм друзям дуже подобається, коли я демонструю фотографії, які зробив власноруч. Часто вони хочуть дізнатися якомога більше про пташку на зображенні - iРhone дозволяє зробити це миттєво”, - каже Ігор Валам'єль.

Але це ще не все - додаток може навіть продемонструвати, як пташка співає. Щоправда спеціалісти попереджають - цією функцією краще не зловживати.

”Я можу відтворити спів будь-якої пташки і сюди миттєво злетяться птахи, які охороняють територію. Безумовний плюс - можна милуватися одразу кількома видами пернатих. Втім, для них це стресова ситуація, отож краще не тривожити їх даремно”, - каже орнітолог Джохо Квентал.

Завантажити програму можна з App Store, щоправда вона платна. Частину отриманих коштів розробники перераховують у Всесвітній фонд охорони дикої природи, який, до слова, підтримує проект.