Спікер Держдуми розповів про процедуру входження Криму до Росії

16 березня 2014, 22:16
Читать новость на русском

Джерело:

РИА Новости

Якщо Крим за підсумками референдуму прийме рішення приєднатися до Росії, згідно з російським законодавством, питання має обговорити Конституційний суд РФ, Президент, уряд і дві палати парламенту.

Про порядок прийняття та утворення нових суб'єктів РФ розповів спікер Держдуми Сергій Наришкін, передають РИА Новости.

"З 2001 року діє закон про порядок прийняття і утворення нових суб'єктів РФ. Він визначає і вимоги, і порядок", - сказав Наришкін.

Згідно з документом, іноземна держава звертається до Російської Федерації з проханням про входження до складу РФ і про укладення відповідного міжнародного договору . Президент РФ інформує про це обидві палати російського парламенту і уряд РФ і при необхідності проводить консультації.

Потім глава держави звертається до Конституційного суду з проханням дати оцінку відповідності договору конституції країни і в разі, якщо суд дасть позитивну оцінку, міжнародний договір вноситься на ратифікацію до Держдуми разом з проектом федерального конституційного закону, в якому визначається назва, статус і межі суб'єкта. Якщо два цих документи підтримуються палатами, то вносяться зміни в Конституцію РФ, куди доповнюється назва одного або декількох суб'єктів.

Нагадаємо, згідно із результатами екзит-полів Кримського республіканського інституту політичних і соціологічних досліджень, на референдумі в Криму і Севастополі 93% мешканців автономії підтримали возз'єднання півострова з Росією.

Самопроголошений прем'єр Криму Сергій Аксьонов заявив, що Крим увійде до складу Росії в максимально короткі терміни. Зокрема, завтра зранку відбудеться сесія Верховної Ради Криму, на якій депутати оформлять “офіційну заявку на вступ республіки до складу Російської Федерації”.

Раніше депутат "Єдиної Росії" В'ячеслав Ніконов заявляв, що 21 березня Держдума збирається розглянути законопроект про приєднання півострову Крим до Росії.