Спільна заява G7 про Донбас: повний текст

14 лютого 2015, 17:32
Читать новость на русском

Лідери країн Великої сімки зробили спільну заяву щодо ситуації в Україні і прийнятих 12 лютого угод за підсумками переговорів у Мінську.

Видання Ліга.net опублікувало повний текст заяви;

"Ми, глави держав і урядів Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Сполученого Королівства, США, президент Європейської Ради і президент Єврокомісії, підтримуємо "Комплекс заходів з виконання Мінських угод", прийнятий 12 лютого 2015 в Мінську. Реалізація "Мінського пакету" відкриває шлях до глобального і стійкого розв'язання кризи і миру на сході України.

Тим не менш, G7, як і раніше, стурбований ситуацією в Україні, зокрема, сплесками військових дій в районі Дебальцевого, де загони сепаратистів за підтримки Росії перетинають лінії розмежування, затверджені мінськими угодами у вересні 2014 року, викликаючи численні жертви серед мирного населення. Ми вимагаємо, щоб усі сторони суворо дотримувалися положення пакету і почали виконувати свої зобов'язання без зволікання, починаючи із запуску режиму припинення вогню 15 лютого. У найближчі дні всі сторони повинні утримуватися від дій, які можуть призвести до зриву режиму припинення вогню. G7, як і раніше, готовий вжити відповідних заходів щодо тих, хто порушить "Мінський пакет", і особливо тих, хто не дотримується режиму припинення вогню. Ми засуджуємо незаконну анексію Криму, яка порушує міжнародне право.

Читайте також: МВФ і G7 можуть збільшити допомогу Україні до 40 млрд доларів, — Reuters

G7 підтримує попередню угоду, досягнуту 12 лютого МВФ та урядом України, про нову програму економічних реформ, які будуть підтримуватися за допомогою розширеного кредитування МВФ. Члени G7 закликають Раду директорів МВФ якомога швидше розглянути цю програму. Ми маємо намір надати фінансову допомогу Україні. Ця допомога допоможе країні у проведенні амбітних економічних реформ, які вона ініціювала для відновлення зростання та підвищення рівня життя українських громадян. Ми вітаємо прихильність уряду України до реалізації цієї програми реформ, верховенства права і демократії".

Як відомо, згідно з мінськими домовленостями, повне припинення вогню має статися 15 лютого о 00:00. За словами Президента Петра Порошенка, домовленість про припинення вогню на сході України з 15 лютого була досягнута виключно через вимогу бойовиків.

За інформацією Міноборони, військові російської армії та бойовики, які воюють на Донбасі, отримали завдання до 15 лютого захопити Дебальцеве і Маріуполь.

Петро Порошенко заявив, що якщо в Україні не буде встановлений мир, то по всій країні буде введено воєнний стан.