Спірні землі Київщини залишили у власності держави
Майбутнє за науковцями. Близько 400 гектарів землі, за які не один рік вели судову тяганину Академія наук та сільрада селища Глеваха, що на Київщині, рішенням Вищого господарського суду України залишаються у власності вчених.
Спірні території особливо цінні орними землями, на яких були виведені десятки нових сортів зернових - ці здобутки визнані національним надбанням. Керівництво ж Глевахи наполягало на передачі цих земель на баланс селища через нібито нераціональне використання угідь.
"Те, що сьогодні відбулося - воно безпрецедентне. Закінчилася багаторічна тяжба, надзвичайно важка, брудна, погрози, захоплення земель, знищення насіннєвих посівів", - каже член-кореспондент НАНУ, доктор біологічних наук Віктор Швартау.
"Це є кінцеве рішення. Воно може тепер тільки оскаржуватися у Верховному суді України, але через Вищий господарський суд, якщо буде встановлено факти якогось неоднозначного тлумачення чи розходження з якимись рішеннями, які є прийнятими європейським судом з прав людини. Очевидно, що таких рішень немає. Я думаю, що люди мають спокійно працювати", - каже народний депутат, представник НАНУ в суді Юрій Кармазін.
До слова, поділ земель НАН України розпочався у 2008 році. Протягом трьох років рішеннями судів угіддя переходили у власність то одній, то іншій стороні.