Співчуття чи бізнес на крові: реакція соцмереж на теракти в Парижі
Теракти в Парижі цілком передбачувано викликали бурхливу реакцію в соціальних мережах.
Дискусія розгорнулася і в російськомовному інтернеті. Основна претензія: світові лідери і люди згуртувалися навколо паризької трагедії, десятки тисяч користувачів мереж забарвили свої аватарки в кольори французького прапора. Чому ж світ мовчав два тижні тому, коли в єгипетському небі вибухнув російський лайнер? Мовляв, тоді загинуло більше людей, а їхньому горю не співчував весь світ.
У відповідь опоненти наводять прості аргументи: російська влада досі офіційно не визнали трагедію літака терористичним актом. У Кремлі зберігали мовчання, намагалися переконати світ, що провиною всьому технічні несправності, а федеральні ЗМІ висували версії про причетність до теракту британських шпигунів або змову між ІДІЛ та Вашингтоном.
Обурені користувачі соцмереж і в Україні. Чому в Facebook ігнорують втрати на Донбасі? Можливо, замість французького прапора краще вішати на аватарки український?
Читайте також: Українці зобов'язані поставити український прапор, — Саакашвілі про флеш-моб у Facebook
Обурення українців і росіян зовсім не поодинокі. У соцмережах запитують і про теракти в Бейруті, і про розстріл християнського університету цієї весни в Кенії.
Подейкує думка, що Facebook наживається на трагедії. Американська соцмережа нібито спеціально запустила акцію підтримки парижан, щоб зібрати дані користувачів для маркетологів і рекламодавців.
Претензій стільки, що адміністрація Facebook змушена виправдовуватися. І вносити зміни в роботу популярного ресурсу: оповіщення про безпеку користувачів, запущене в перші години після паризьких терактів, тепер діятиме постійно.
Окрема хвиля в соцмережах – "пошук винних". Не добираючи слів, користувачі навперебій почали засуджувати і всіх поголовно мусульман, і занадто на їх погляд ліберальних європейців.
Повний випуск програми "Настоящее время" дивіться тут.