Спостерігачі ОБСЄ житимуть по обидва боки лінії розмежування в спеціальних помешканнях
Для того, щоб спостерігачам ОБСЄ було зручніше працювати на Сході України, швейцарці подарували їм два житлові модулі.
Завтра ці тимчасові помешкання уже поїдуть на передову, на патрульну базу у Станицю Луганську.
Вони мають такі параметри: 6 метрів завдовжки, 2,5 — завширшки. Пара ліжок і шафок. Стіни зсередини оббиті деревом, а ззовні обшиті оцинкованим залізом.
Ці помешкання ОБСЄ подарував організації посол Швейцарії дарує спостерігачам ОБСЄ. Житлові модулі зроблені в Україні за гроші швейцарського уряду.
Скільки коштують не важливо, а важливо щоб вони сприяли поліпшенню ситуації. Швейцарії не байдужа місія, тим більше що її заступник Олександр ХУк родом звідти,
— cказав посол Швейцарії в Україні Гійом Шойрер.
За словами голови ОБСЄ в Україні Ертурула Апакана, місія намагається якнайближче дістатися до лінії зіткнення. І для цього створює патрульні бази по обидва боки.
Читайте також: Місія ОБСЄ пустила російських військових в тил АТО, — волонтери
Він додав, що ці помешкання додадуть мобільності, оскільки вони зможуть дістатись до віддалених районів. Крім того він підкреслив, що ОБСЄ планує встановити більше камер та використовувати більше безпілотників.
У будинках є кондиціонер, освітлення. Якщо не буде доступу до мережі, підключатимуть до генераторів. А от залізо ззовні від куль не врятує. Ніякого захисту тут, від жодної зброї не передбачено, тут просто оцинковане залізо.
Нагадаємо, спеціальна моніторингова місія утворена 2 роки тому на запрошення уряду України. Чисельність власне спостерігачів понад 700 осіб.
українців серед них немає, оскільки Україна є стороною конфлікту, а Росія офіційно — ні. У місії працюють 36 росіян. Саме їх українські військові часто звинувачують у підіграванні сепаратистам. Українці, котрі працюють тут, але не є спостерігачами про це воліють не говорити