Справа проти Омеляна може мати політичний підтекст?
Причин такої уваги НАБУ до міністра інфраструктури Омеляна може бути кілька. Не виключено, що це справа більше з політичним підтекстом.
Таку думку 24 каналу висловив політичний експерт Андрій Вігірінський.
Більш детально в матеріалі: НАБУ йде в наступ на уряд: чим завинив міністр Омелян, і як це вплине на Кабмін?
За його словами, по-перше, НАБУ не вистачає репутаційних бонусів – мало гучних справ про притягнення до відповідальності корупціонерів при владі. А Омеляна простіше притягнути, адже він міністр, а не народний депутат, якого спочатку треба позбавити депутатської недоторканності.
По-друге, це може бути атакою на партнера фракції БПП по коаліції – "Народний фронт" і прем’єра зокрема. Омелян, нагадує Вігірінський, призначений за квотою "Народного фронту".
Прем’єр Гройсман має ситуативний союз з "Народним фронтом" і водночас певні суперечки з Порошенком. А НАБУ – ситуативний союз з Порошенком. Тому глава НАБУ Ситник міг влаштувати атаку на Омеляна. Тому що міністр, а разом з ним і Гройсман, зараз непогано піаряться – і прихід в Україну лоукоста Ryanair, заяви про те, що потяги їздитимуть швидше, дороги будуватимуться активніше. Інфраструктура – хороший передвиборний козир. І це дратує Порошенка,
– переконаний Андрій Вігірінський.
Крім того, підкреслює політолог, невідомо, кого конкретно підтримає "НФ" на виборах президента, чи не когось альтернативного Порошенку?
"Порошенко хоче йти на вибори з гаслами успішних економічних досягнень. Хоча всі економічні рішення приймає уряд. Порошенко дуже переживав, що про підвищення мінімальної зарплати оголосив не він, а Гройсман. Порошенко хоче позитив по всім соціальним виплатам взяти на себе і подати це виборцям. Тому через Омеляна можуть тиснути на "Народний фронт" і Гройсмана", – наголосив Вігірінський.
Крім того, зазначає експерт, наближається голосування за бюджет на 2019 рік, який формує уряд, а підписує Порошенко, і голосування по оновленню ЦВК. Цікаво подивитися, яким після цього буде спільне голосування "НФ" і БПП в парламенті.
Нагадаємо, Як інформує прес-служба НАБУ, міністра інфраструктури Володимира Омеляна підозрюють у незаконному збагаченні та недекларуванні – статті 368-2 і 366-1 Кримінального кодексу України. За даними слідства, Омелян, який з 2000 року по теперішній час перебуває на державній службі, отримав 2,17 млн грн офіційного доходу, тоді як витратив лише з 2008 року по 2015 щонайменше 3,45 млн грн. В тому числі, в 2015 році міністр купив новий позашляховик BMW X5 та задекларував 90 тисяч доларів і 25 тисяч євро готівки, походження яких невідоме.