Справжній рай для ювелірного шопінгу - Стамбульський Ґранд Базар
Тут функціонують понад 250 крамниць з коштовностями. Очі розбігаються від такого видовища, але справжнє мистецтво приховане у крихітних ювелірних майстернях. Тут ювеліри чарують наддорогоцінними металами.
Кожен тримає на колінах шкіряний фартух, аби цінний пил не потрапляв на підлогу. Адже у процесі ручної роботи назавжди втрачається до 10% металу.
“Техніку обробки ми перейняли від майстрів старої школи, ще часів Оттоманської імперії. Прийоми майже не змінилися за останні 100, а може й 200 років, особливо коли йдеться про ручну роботу”, - каже власник крамниці.Буртасін Болкан.
Майстер працює або з золотом, або ж зі сріблом - він не може допустити змішування часток цінних металів. У такий спосіб ювелірні майстерні заощаджують до кілограма золота щороку. Друге життя отримує і дорогоцінне каміння - ювелір працює над діамантовим кольє у 20 карат, використовуючи не нові камінці. Аби зібрати їх і згодом виготовити кольє, майстру необхідно до двох місяців. Але й коштуватиме намисто 20 тисяч доларів.
“Ми звикли цінувати речі унікальні і своєрідні. Поза всяким сумнівом, тут багато цікавого, але усе однакове. Турецьким майстрам не завадило б трохи креативу”, - вважає турист Саллі Леннон.
Торгівці пропонують традиційні турецькі прикраси, їм притаманний культурний колорит країни. Ювелірна справа, зазвичай, є сімейним бізнесом, таємниці майстерності передаються з покоління в покоління, від батька до сина. Ґранд Базар - мабуть, найдорожча земля у світі. Винайняти квадратний метр тут можна за 50-100 тисяч доларів.