Спротив пенсійній реформі здійснюють майбутні судді-пенсіонери, — міністр соцполітики
Міністр соціальної політики Павло Розенко у студії Телеканалу новин "24" розповів про хід впровадження пенсійної реформи, а також про заборгованість по заробітних платах.
Заборгованість
— Ця ситуація виникла не сьогодні. Проте варто підкреслити, що суттєві заборгованості виникли здебільшого у минулому році, яка зросла майже втричі. Це сталося, тому що почали зупинятися підприємства на сході України. Уряд вже прийняв кілька системних рішень. Зокрема зменшення заборгованості шахтарям. Зараз ми спостерігаємо позитивну динаміку погашення зарплат.
Я не хочу щоб керівники уряду та місцева влада спочивала на лаврах. Погашення заборгованості цього місяця склала 12% — це добре. Але тішитися рано.
Підвищення зарплат
— Ми маємо розуміти, що виплати є тоді, коли у нас є гроші. Тому депутати, які заявляють про збільшення зарплатні, мають чітко розуміти звідки взяти цей ресурс.
Пенсійна реформа
— Будь-яка реформа зараз є важкою. Ми б могли підняти пенсійний вік, але ми пішли шляхом запровадження накопичувальної пенсійної системи. Це практика, яка застосовується в світі. У майбутньому це дасть можливість українцям отримувати пенсію з трьох джерел: солідарної системи, накопичувальної та недержавного пенсійного страхування.
Реформа загальмувала через те, що уряд запропонував скасування vip-пенсій. Але затягнути з виконанням реформи не вийде. Якщо до 1-го червня Рада не прийме відповідний закон, то система спеціальних пенсій припиняє існування сама по собі.
Депутати і судді отримуватимуть такі ж нарахування, як і решта громадян України.
Субсидії
— Нова реформована система субсидій уже запрацювала. Нею вже скористувалися 1,5 мільйони сімей. За останні два тижні до місцевих органів уже звернулися 700 тисяч осіб. Наша головна мета охопити якомога більшу кількість людей.
Єдиним показником для отримання субсидій є показник сімейного доходу.