США перевіряє ядерний арсенал Росії 18 разів на рік
США у рамках міжнародної співпраці у сфері роззброєння перевіряє ядерний арсенал Росії 18 разів на рік.
Про це під час брифінгу в Києві повідомила заступниця державного секретаря США з контролю над озброєннями і з міжнародної безпеки Роуз Ґотмюллер, передає кореспондент Телеканалу новин "24".
"Ми почали втілювати нову угоду з Російською Федерацією, щоб скоротити ядерні системи. Це означає, що 18 раз на рік ми перевіряємо стратегічні ядерні бази Росії. Сюди входять міжконтинентальні балістичні ракети і підводні човни, а також інші стратегічні об’єкти. Вони повинні повідомляти, якщо їх місце розташування зміниться", - повідомила заступниця держсекретаря.
Читайте також: У США впевнені, що санкції проти Росії матимуть ефект лавини
Ґотмюллер зазначила, що це двостороння угода і російські представники в свої чергу 18 раз на рік перевіряють стратегічні запаси США.
"Ми надіємося, що продовжимо цю співпрацю, і це буде гарний вплив (у сфері роззброєння – "24"), не дивлячись на цю серйозну кризу в Україні", - зазначила чиновниця.
Крім того, вона повідомила, що США також співпрацює у двох напрямках у сфері роззброєння. Це переговори про ядерне роззброєння в Ірані, а також хімічної зброї в Сирії.
Нагадаємо, 20 років тому — 5 грудня 1994 року тогочасний президент України Леонід Кучма поставив свій підпис під Будапештським меморандумом, який мав стати гарантією безпеки після відмови від ядерної зброї.