США підозрюють Росію в загадкових "атаках" на дипломатів на Кубі
У США вважають Росію причетною до загадкових "звукових атак" на Кубі, що траплялися упродовж останніх двох років і через які постраждали 26 американських дипломатів. Вина Росії випливає з даних розвідки та перехоплених розмов.
Про це пише видання NBC News.
Читайте також: Хто влаштував акустичну атаку на дипломатів США
За словами трьох представників влади США, яких опитали журналісти, Росія зараз – "головний підозрюваний" в атаках. Такі висновки змогли зробити на базі таємних розмов, у перехопленні яких брали участь ФБР та ЦРУ.
Власний інформатор NBC у владних структурах США також повідомив, що тепер вже мало хто сумнівається, що це була "умисна дія", яку "можна назвати атакою".
Видання висловлює думку, що імовірною метою атак було знизити присутність США на Кубі і зірвати потепління в американо-кубинських відносинах. Водночас офіційна позиція владних структур США поки зводиться до того, що розслідування ще триває і рано робити висновки щодо винуватців.
У 2017 році американські ЗМІ опублікували аудіозапис того, що чули американські дипломати під час атак на Кубі.
В кінці 2016 року дипломати США, що перебували на Кубі, почали скаржитися на значне погіршення самопочуття, головні болі, втрату слуху та запаморочення. Також вони повідомляли про те, що час від часу чули дивні звуки і вібрації, походження яких не могли пояснити. Після початку розслідування у США заявили про можливе застосування на Кубі невідомої досі "акустичної зброї". Інцидент спричинив значне погіршення у американо-кубинських стосунках і евакуацію американських дипломатів з Гавани.
Які зараз відносини Куби та США?Сполучені Штати Америки розірвали дипломатичні відносини з Кубою у 1961 році, після встановлення на острові комуністичної влади. Лише 17 грудня 2014 року президент США Барак Обама та лідер Куби Рауль Кастро заявили про відновлення дипломатичних відносин двох країн. 20 червня 2015 року відновили роботу посольств обох країн у Вашингтоні та Гавані, а 20 березня 2016 року Барак Обама відвідав Кубу з офіційним візитом, що стало першим візитом президента США на Кубу з 1928 року.