США відмовилось від російського програмного забезпечення в держустановах
Білий дім виключив "Лабораторію Касперського" зі списку схвалених постачальників програмного забезпечення для використання держструктурами в США.
Про це повідомляє Reuters.
Це стало найбільш конкретної дією за останні декілька місяців після появи підозр про те, що компанія може бути занадто тісно пов'язана з ворожими російськими розвідувальними агентствами, звинуваченими в кібератаках на Сполучені Штати.
Представник агентства, що забезпечує функціонування роботи держструктур (GSA), повідомив, що це рішення було прийнято після ретельного вивчення ситуації, додавши, що пріоритетом GSA є "забезпечити цілісність і безпеку американських урядових систем і мереж".
У той же час, урядові агентства все одно зможуть використовувати програмне забезпечення "Лабораторії Касперського", якщо воно буде купуватися поза контрактами GSA.
Читайте також: Під загрозою Linux: експерти попередили про ще одну хакерську атаку в Україні
У заяві "Лабораторії Касперського" повідомляється, що компанія не отримувала ніяких повідомлень про зміну свого статусу постачальника.
"Лабораторія Касперського" не має зав’язків з будь-яким урядом і компанія ніколи не допомагала і не допомагатиме жодному уряду у веденні кібершпіонажу", – заявили в компанії.
Нагадаємо, компанія "Лабораторія Касперського" працювала над таємним проектом для Федеральної служби безпеки Російської Федерації. Мовиться про програмне забезпечення, яке дозволяє не тільки захиститися від хакерських атак, а й виявити місце розташування самих кіберзлочинців.