Статті, за якими судять опозиціонерів не декриміналізували

5 жовтня 2011, 20:09
Читать новость на русском

Верховна Рада відмовилася розглядати опозиційні ініціативи - зміни до кримінального кодексу. Йдеться про статті, за якими висунуто обвинувачення Юлії Тимошенко та Юрію Луценку.

Меншість хотіла аби на законодавчому рівні членів уряду називали не "державними службовцями", а політиками. Гра слів у законі могла вирішити долю опозиціонерів - їх би не судили за перевищення службових повноважень.

Кириленко: "пропонували політичну відповідальність за політичні рішення"

"Передбачає за політичні рішення політичну відповідальність якщо тільки у діях політичної особи немає особистих мотивів", каже народний депутат, НУ-НС В'ячеслав Кириленко.

"Ми з вами породжуємо прошарок політичних діячів, які можуть уникнути відповідальності за скоєні правопорушення", - вважає народний депутат, Партія регіонів Володимир Олійник.

Президентські зміни до КК розглянуть у четвер

Натомість до порядку денного включили президентський законопроект про декриміналізацію економічних злочинів. Норми про полегшення статті 365 він не має. Поки що.

"В такому вигляді, як цей законопроект є на сьогоднішній день, він не вирішує питання, пов’язані з кримінальними справами опозиційних політиків", - каже народний депутат, БЮТ-Батьківщина Сергій Власенко.

"Передбачає декриміналазцію правопорушень, пов’язаних з господарською діяльністю. Суб’єктами цього закону є підприємці в першу чергу. Наші колеги з опозиції виносять пропозиції щоби розширити дію цього закону,але сьогодні про це говорити поки що рано", - вважає представник Президента у Верховній Раді України Юрій Мірошніченко.

Економічні злочини можуть карати штрафами

Замість в’язниці - штраф. Таке покарання за економічні злочини пропонує президент.

"Не випадково, а закономірно намагався сьогодні заспокоїти депутатів для того, щоб залишалося поле для переговорів, можливості для маневру і ухвалення якогось рішення", - переконує голова Верховної Ради України Володимир Литвин.

Опозиціонери переконували більшість з трибуни

Литвин як у воду дивися - в опозиції урвався терпець і вона стрімкою ходою усієї громади рушила до трибуни - вкотре звернутись до більшості із вимогою - схаменутися. Потім - спокійно розійшлася по місцях.

"В кінцевому підсумку суть обвинувачення звелася до такого - Тимошенко в цій історії намагалася створити позитивний імідж ефективного менеджера. Дожилися...І за все це - 7 років тюрми по статті, яка передбачає, що у підозрюваного був заздалегідь спланований злодійський замисел з корисливою метою. Де вона, ця мета? Де злодійський замисел? Юлі волю", - каже народний депутат, БЮТ-Батьківщина Іван Кириленко.

Нагадаємо, Юлію Тимошенко і Юрія Луценка звинувачують у зловживанні владою та перевищені службових обов’язків. За це передбачено покарання у вигляді позбавленні волі.