Стиль життя. Історія кавоманства
Відтоді, як на світ з'явилась перша кав'ярня, а сталось це у в 1564 році в Константинополі, культ "кавопиття" лише нарощував свої оберти. В аналоги сучасних кофіхаусів заходили не лише заради того, щоб випити чорного золота, а дізнатися та обговорити останні новини.
Попри те, що відрили каву для світу арабські краї, а найбільше її збирають на бразильських плантаціях. Справжнім родючим чорноземом, в якому один за другим проростали невеличкі кафе, стала територія старенької Європи.
Званням ж кавової нації можуть похизуватися голландці. В середньому за день підданий Нідерландської корони випиває майже 2,5 чашки кави - за цим показником голландці перші у світі. Тому й не дивно, що Амстердам всипаний кофіхаусами, де вам готові приготувати каву на будь-який смак - з молоком, лимоном або навіть маслом.
У таких закладах важливе не лише те, яку каву вам готують, але й атмосфера: невід'ємним атрибутом ранку стане як найсвіжіша газета, так і музика.
Кавові традиції перекочували і на українські землі. В середньому українець випиває менше ніж півчашки кави за день - входить у топ-50 списку найбільших кавових націй планети.
Ну, і звичайно, титул кавової столиці з своїх рук уже тривалий час не випускає Львів, де повітря просякнуте ароматом чорного золота, а уся центральна частина старого міста всипана маленькими кав'ярнями. На ваш смак вам помелють будь-які сорти кавових зерен, змішають і відразу ж заварять.