Столицю прикрасять сучасними скульптурами

20 лютого 2011, 16:41

В рамках Великого скульптурного салону у Мистецькому Арсеналі презентували фантастичні людські фігури, арку з двометровими хлопчиками, що пісяють та проекти унікальних лавок-кавунів, гойдалок та окулярів.

Ці й інші скульптури та інсталяції, вже незабаром переїдуть на постійне місце проживання у парки в центрі столиці - на Пейзажну Алею, Володимирську гірку та до Університету імені Шевченка.

“Це арт-об’єкти, це не будуть якісь меморіальні ч інші пам’ятники. Це будуть цікаві сучасні, зрозумілі не тільки киянам чи жителям України, а і гостям міста, гостям України, туристам. Це мистецтво, яке я вважаю, прикрасять Київ, зробить його туристично привабливішим”, - каже голова оргкомітету “Kiev Fashion Park” Олександр Соколовський.

Ініціатори проекту - співзасновники “Українського Тижня моди” кажуть - могли його втілити в життя ще 4 роки тому, втім, тільки зараз столична влада перейшла від слів до діла і дала на арт-парк дозвіл. До роботи долучили знатних художників та скульпторів, серед яких Олександр Алексеєв, Жанна Кадирова та Костянтин Скретуцький, автор багатьох фантастичних київських скульптур, а також модних дизайнерів - Олександра Залевського, Лілію Пустовіт, Сергія Смоліна та інших.

”Мене завжди вабила мозаїка, за допомогою неї передавати якісь природні відтінки, протилежність форми, оскільки ця лавка квадратна з вирізаним куском, на який можна ноги класти, або форма для сумок. І я думаю, що ця лавка гарно впишеться в природний ландшафт”, - каже скульптор Костянтин Скретуцький.

“Це взагалі новий тренд в мистецтві, тому що раніше фігура сприймалася як просто пам’ятник. Зараз - це нові матеріали, нові кольори і, головне, якась інтерактивінсть. Ось мені подобається, що можна пройти під цими струменями, під цією веселкою. І до речі, всі з задоволенням фотографуються, беруть участь навіть діти”, - каже скульптор Олександр Алексеєв.

Підтверджують позитивне ставлення до креативної ініціативи і самі кияни, втім дехто - з певною долею гіркого гумору.

“Наприклад, мені ось ці пісяючі хлопчики дуже подобаються, до них можна і політичну підоснову зробити – поставити народ, а на них депутати пісяють”, - каже киянка-гумористка Людмила.

“Мені здається, те, що робиться для суспільства – це цікаво. Особливо, якщо це гарно”, - каже киянка Олександра.

“Я зрозуміла, що це буде на Житомирській. Там і так достатньо нестандартна дитяча площадка з котами, мозаїкою і все це разом буде гарно виглядати”, - каже киянка Катерина.

Вже у березні усі мистецькі об’єкти продадуть на благодійному аукціоні. Бізнесмени й політики зможуть купити будь-який експонат і подарувати його місту. Припускають, що вартість кожного коливатиметься від 3 до 15 тисяч доларів. 27 травня на день Києва незвичні парки офіційно відкриють для мешканців та гостей міста.