Студентами цього року стало близько мільйона українців
Перший раз на перший курс. Більше мільйона українців стали студентами цього року.
Переживши зовнішнє незалежне оцінювати і перевірку атестатів, студентами на бюджетній основі в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка з 3000 бажаючих стали трохи менше двох сотень. Кому пощастило менше - за вищу освіту платитимуть приблизно 30 000 гривень щороку.
"Я з дитинства мрія сюди вступити, оскільки, як сказали, це найкращий, і я дуже рада, що в мене це вдалося. Насправді, дуже важко, тому що дуже велика конкуренція і дуже багато людей хотіли вступити до цього учбового закладу і я думала навіть не витримаю", - каже першокурсниця ІМВ Анна Сидорова.
У вітальному слові міністр закордонних справ Костянтин Грищенко раз хвалив, раз сварив. Каже, студентам доведеться відстоювати інтереси України у світі, не роблячи пріоритетів на Схід чи Захід. Відтак, майбутні дипломати та перекладачі мають отримувати чесні оцінки.
"Дуже би просив, щоб оцінки виставляли за мову реальні, а якщо, скажемо, є бажання, ми можемо надіслати з МЗС тих, хто не забув як це робиться. Я зичу Вам, щоб це були кращі роки вашого життя. Хочу, мушу Вам сказати, і ближче до 60-ти теж непогано жити", - каже міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.
Один з найпрестіжних вишів країни, де навчаються діти "сильних світу цього", став альма-матер і для багатьох вітчизняних політичних діячів.
"Все моє життя пройшло під знаком того, що я випускник цього славетного вузу, ви бачите, сьогодні ці перший ряд, другий, третій, які сидять на подіумі, серед них також випускники нашого славетного вузу", - каже народний депутат України Леонід Кожара.
Натомість цьогорічним рекордсменом за кількістю поданих заяв став Національний авіаційний університет - майже 31 тисяча. У День знань близько трьох тисяч першокурсників переступили поріг омріяного вишу.
"Це перспективи у майбутньому, це сто відсотків я знайду собі роботу, і студентське життя тут дуже різноманітне. І ще весною, коли поїхала по університетам, я мріяла сюди поступити. Я спала і бачила - що я вже тут є студентка", - каже студентка І-го курсу НАУ Дар’я.
Привітати переможців навчальної "гонки" приїхали і віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв та міністр освіти і науки Дмитро Табачник. Урядовці повідомили - у наступному році Університет отримає держзамовлення на підготовку пілотів цивільної авіації. А ще доручили підготувати пропозиції з використання відомствами України безпілотних літальних апаратів.
"Вирішити головну мету кожної освіченої людини - забезпечити свою сім'ю та своїх батьків. Я маю надію, що ваше покоління зламає частково радянську традицію, коли батьки допомагають дітям до пенсії, до пенсії дітей", - каже міністр науки та освіти України Дмитро Табачник.
Загалом, першого вересня до вищих навчальних закладів повернулися майже три мільйони студентів, що здобувають вищу освіту в Україні.