Створення АКБ вимагає конституційно-правового підходу, — адвокат
В ефірі Телеканалу новин "24" кандидат на посаду директора Національного Антикорупційного бюро Микола Сірий розповів, як проходив конкурс до цього відомства.
Про те, як проходив конкурс
Микола Сірий увійшов до фіналу конкурсу, і тепер Президент України Петро Порошенко має зробити вибір між ним та ще одним кандидатом на посаду директора Антикорупційного бюро.
Сірий розповідає, що конкурс був складний, але необхідний в обставинах перехідного періоду.
Конкурс був корисний і результативний. Члени комісії спрацювали фахово. Але були наміри розхитати комісю, в плані того, що було б непогано відмінити конкурс, або продовжити, або розпочати заново. Чітка позиція комісії дозволила довести цей конкурс до завершення, до подачі Президенту 2 кандидатур,
— сказав Сірий.
Про майбутню роботу Антикорупційного бюро
Кандидат на посаду директора впевнений, що робота бюро має бути поступовою і конструктивною, тоді вона буде ефективною. Він вважає не правильним починати велику кампанію з притягування до відповідальності, бо це є не професійно.
Створення цього бюро вимагає абсолютно іншого підходу. Конституційно-правового підходу, тобто тут інша конструкція вмонтування органу в систему. Жоден орган праовоохоронний і в тому числі національне антикорупційне бюро не може працювати автономно. Треба спиратись на широку оперативну роботу, яку проводить міліція, співпрацювати з СБУ, взаємодіяти з фінансовими службами, з податковою, з прокуратурою,
— впевнений Сірий.
Він пояснює, що АКБ зобов’язане розпочати провадження тільки, якщо в певному законному порядку надійшла інформація про факт вчинення злочину.