Сучасні авто не пристосовані до потреб літніх людей
Вони вже у роках, проте від повноцінного життя відмовлятися не збираються.
Звісно, європейські дідусі і бабусі відрізняються від наших, які люблять подивитися телевізор та посидіти на лавках. Європейці, навіть якщо їм далеко за 60, все одно сідають у свої автомобілі і впевнено їдуть, куди їм треба.
Девіду Поттеру - 73, вперше він сів за кермо у 16-річному віці.
”В мене прекрасний зір, я досі не ношу окулярів, і їзда для мене - суцільне задоволення”, - каже водій Девід Поттер.
Інші похвалитися в такому віці ідеальним станом здоров’я аж ніяк не можуть. Однак, авто притягує, мов магніт. Допомогти стареньким взявся шведський дослідницький центр. Разом з автогігантом Вольво науковці намагаються зрозуміти усі потреби стареньких та зробити для них процес керування якомога безпечнішим.
Тести показали, що людям похилого віку важко сфокусувати увагу на дорозі, вони зазвичай дивляться на розмітку. При цьому старенькі не помічають інших авто. Звісно, це може спричинити ДТП.
А ще виявилось, що теперішні авто абсолютно не пристосовані до потреб літніх людей. Часто їм буває важко сісти в авто чи зорієнтуватися в ситуації на дорозі.
Тож розробники поставили собі нове завдання - забезпечити максимальний комфорт для стареньких. Про якісь конкретні нововведення поки не йдеться, але дослідження тривають у всіх напрямках. Адже через кількість пенсіонерів постійно зростає, тож ігнорувати цю категорію покупців автовиробники вже не можуть.