Суд на "Торнадо" потрібен, адже не всі злочини можна пробачати, – волонтер

17 серпня 2016, 23:00
Читать новость на русском

Військовослужбовців потрібно судити за вбивства, зґвалтування, пограбування та мародерство, які були вчинені проти мирних громадян.

Таку думку в інтерв’ю сайту "24" висловив волонтер та військовий інструктор Цві Аріелі.

За його словами, коли у 2014 році він тренував один зі спецпідрозділів у Сєвєродонецьку, то багато чув про окремі групи з "Айдару", і особливо про "Торнадо".

Це були дуже погані речі, які не може виправдати жодна війна… Керуюся простою логікою: що було – то буде. Немає нічого нового під сонцем. Якщо людина була неодноразово засуджена за кримінальні злочини проти особистості, а тепер очолює якусь озброєну групу - логічно припустити, що буде далі. Особливо в ситуації, коли не завжди є якийсь закон і порядок. Тому з "Торнадо" було зрозуміло, як буде розвиватися ситуація. Ті люди, які сьогодні їх захищають, думаю, просто бояться, що за них візьмуться наступними,
— сказав він.

За словами Аріелі, сьогодні в українській державі є запит на покарання людей, які скоїли воєнні злочини. "Їх треба карати, причому виключно в рамках закону і, звичайно ж, з урахуванням всіх аспектів, включаючи обстановку, в якій вони діяли. Просто зараз беруться за яскраві і одіозні випадки. Не впевнений, що судити будуть за всі випадки і всіх винних. Але за явні злочини – вбивства, згвалтування, пограбування, мародерство – судити потрібно", – сказав він.

При цьому, за словами волонтера, військова обстановка – це саме обтяжуюча обставина, як з точки зору українського законодавства, так і в контексті міжнародного права.

Читайте також повну версію інтерв’ю: Цви Ариели: Президент очень боится людей с оружием

Нагадаємо, у червні минулого року батальйон "Торнадо" зі скандалом вивели із зони АТО та розформували, а 12 бійців арештували. Їм закидають організацію банди, мародерство та зґвалтування. Натомість самі бійці все заперечують.

2 серпня в Оболонському районному суді Києва відбулось перше засідання щодо 12 спецпризначенців, підозрюваних в особливо тяжких злочинах. Під судом відбулися заворушення. Протестувальники вимагали, щоб справу розглядали у відкритому режимі.

17 серпня суд укотре переніс розгляд скандальної справи. Наступне засідання відбудеться 23-го числа.