Суд залишив Діденка під вартою ще на два місяці

12 липня 2010, 21:15

Ні прохання самого екс-заступника голови “Нафтогазу” зважити на негаразди з його здоров’ям і на той факт, що він не переховувався від слідства, ні клопотання нардепів від опозиції, які просили відпустити колишнього посадовця на поруки, на рішення Феміди не вплинули.

Печерський райсуд Києва призначив мірою запобіжного заходу для Діденка арешт на два місяці. Захист - протестує.

”Стан здоров’я є надзвичайно поганий. Історія мого життя говорить, що я вже незаслужено 21 місяць в карцері. Ваша честь, це є серйозні речі. Повірте мені. Мені вже 46 років, у мене є 3 неповнолітніх дітей і 82-річна мама. Про що ми говоримо, від кого я повинен тікати”, каже екс-заступник глави НАК "Нафтогаз" Ігор Діденко.

”Суд просто мотивував задоволення подання лише тим, що у Діденка є вид на проживання в іншій країні, який Діденко ніколи не скривав і яке було слідчим відомо.. Рішення абсолютно незаконно з одного боку. З другого боку суддя, коли читала це рішення - вона навіть плутала назви. Таке враження, що не вона його писала”, каже народний депутат, фракція БЮТ Сергій Власенко.

Опозиціонери кажуть: звертатимуться з апеляцією. Якщо ж рішення суду не скасують і Діденка на поруки не відпустять - шукатимуть справедливості у закордонної Феміди. Тим часом парламентська слідча комісія, яка розслідує наслідки рішення Стокгольмського суду для України та корупційну діяльність в роботі "Рос УкрЕнерго" вислухала перших свідків. На засідання, окрім головуючого Романа Зварича, прийшли ще троє нардепів. Їх і попросила екс-прем’єрка Юлія Тимошенко, яку викликали по цій справі, залучити до розслідування не тільки чинного керівника Мінпаливенерго Юрія Бойка, але й президента Віктора Януковича.

”Якщо б діючий Президент України не покривав і не кришував всю цю оборудку, було б неможливим ні відкриття кримінальних справ незаконних, ні рішення Стокгольмського суду, яке прийнято на базі по суті мирової угоди, на корить “РосУкрЕнерго”.

Голова комісії Роман Зварич наголосив: згідно з відомостями міністерства юстиції судове рішення Стокгольмського суду Україна виконувати ще не почала. Відтак, за бажання, сторони все ще можуть домовитись.

”На сьогодні виконавчого листа, а отже і виконавчого провадження стосовно Стокгольмського арбітражного суду. Виконання самого рішення знаходиться на стадії добровільного виконання. Говорити про існування певних збитків державі Україна в наслідок цього Стокгольмського суду правових підстав немає”, каже голова ТСК ВР щодо рішення Стокгольмського арбітражного суду Роман Зварич.

Нагадаємо, колишньому заступнику голови "Нафтогазу" Ігорю Діденку та екс-голові митниці Анатолію Макаренку інкримінують нанесення державі збитків внаслідок розмитнення на користь НАКу 11 мільярдів кубометрів блакитного палива компанії “РосУкрЕнерго” Дмитра Фірташа. Останній у травні виграв справу проти “Нафтогазу” у Стокгольмському суді.