Судді, яких змушували виносити незаконні рішення, просять захисту у депутатів

17 вересня 2016, 18:17
Читать новость на русском

Судді Лариса Гольник та Сергій Бондаренко звернулися до депутатів із проханням захистити їх від корумпованих судів.

На засіданні комітету з протидії корупції судді заявили, що під час виконання службових обов'язків їх змушували ухвалювати протизаконні рішення.

Наприклад, за безкоштовну залу для корпоративу приватна фірма вимагала виселити з квартири вчительку. Ухвалювати таке рішення суддя Апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко відмовився. Наслідком такого рішення стали спалений автомобіль судді та погрози його життю.

Мені підпалили автомобіль, а потім через два місяці двоє осіб чекали на мене під квартирою,
– розповідає Сергій Бондаренко.

Лариса Гольник не пішла на протиправні дії в земельній справі на користь мера Полтави Олександра Мамая, після чого останній звинуватив Гольник у хабарництві.

Читайте також: Чесні українські судді існують: історії про тих, хто не кориться корупційній системі

Суддя неоднаразово зверталася до правоохоронних органів, але схвальної відповіді щодо впровадження кримінальної справи проти корупціонерів жодного разу не отримала.

До слова, 30 вересня стартує перший етап судової реформи. Зміни запроваджуватимуть поетапно до 2020 року. Відтепер суддів призначатимуть лише на конкурсній основі, а їх зарплатня зросте до 36 тисяч гривень.

Читайте також: Які зміни принесе Україні нова судова реформа

Також замість Вищої ради юстиції створять Вищу раду правосуддя. Цей орган дозволятиме звільняти чи арештовувати суддів. Самих судів стане менше, а саме ліквідують вищі спеціалізовані та створять новий Верховний суд.

Важливою зміною стане можливість звернення до Конституційного суду кожного українця.

Але існують проблеми з запровадженням судових новацій. Депутати ще не ухвалили низку законів для того, щоб судова реформа стартувала 30 вересня.