Суперкомп'ютер IBM Watson візьме участь у телевікторині
Незвичне шоу найближчим часом побачать американські телеглядачі. У популярній телевікторині "Ризик" (Jeopardy!) суперником ерудитів буде суперкомп'ютер.
Система IBM Watson, яку сконструювали на процесорах Power7, займає 10 серверних стійок і має доступ до енциклопедичної інформації, еквівалентної 200 млн. друкованих сторінок. Комп'ютер розуміє мову людей, здатний швидко обробляти інформацію та давати відповідь.
Правила вікторини прості: троє учасників змагаються за право першим відповісти на запитання. Підказки, які дає ведучий, передбачають аналіз тонких смислових відтінків, розуміння іронії, розгадування загадок. Тобто те, з чим люди традиційно впораються краще, ніж комп'ютер.
"Для чого це потрібно? Якщо нам все вдасться, то ми створимо технологію, яка допоможе людям у багатьох сферах. Вона стане частиною системи штучного інтелекту, який розумітиме людську мову і відповідатиме на будь-які запитання, черпаючи інформацію з інтернету. Вміння фільтрувати та аналізувати факти можна буде використати у медицині, автоматичних службах підтримки, туристичних путівниках тощо", - каже керівник проекту Watson DeepQA Technology, IBM Девід Ферруччі.
Watson вже провів 50 тренувальних спаринг-матчів. Під час одного з них комп'ютер обіграв рекордсменів телевікторини - Кена Дженнінгса та Бреда Раттера. Перший знавець, до слова, переміг у 74 іграх підряд, а другий - виграв рекордні $3,3 млн.
"Зазвичай я граю заради веселощів, а цього разу відчув себе частиною якогось масштабного соціально-технологічного експерименту. Втім, все добре. Люди часто підтримують тих, кому не таланить. Я не такий, але під час гри проти надпотужного суперкомп'ютера хотілось би, аби вони все ж були на моєму боці", - каже переможець Jeopardy! Кен Дженнінгс.
"З огляду на результат тренувального раунду можна зробити висновок, що Watson - дійсно хороший гравець. Окрім цього, я відчуваю ще й додатковий тиск за те, що представляю людство у боротьбі проти машини", - каже переможець Jeopardy! Бред Раттер.
Вирішальна битва між людиною і комп'ютером відбудеться у середині лютого. Переможець отримає 1 млн. доларів.