Свідомий ціннісний вибір, – президент Київстару про вихід материнської компанії VEON з Росії

16 жовтня 2023, 18:04
Читать новость на русском
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Спільне бачення майбутнього України обговорили на Київському міжнародному економічному форумі, який відбувся 12 жовтня. Провідні українські та міжнародні компанії поділилися думками щодо можливості роботи під час війни та перспективи розбудови країни після.

Під час однієї з панелей говорили про те, що глобальний оператор цифрових комунікацій – нідерландська компанія VEON – оголосила про остаточний вихід з російського ринку, зазначає 24 Канал.

Дивіться також Потрібно більше фокусу на внутрішнього інвестора, – президент Київстару Олександр Комаров

Відтак компанія-власник Київстару назавжди розпрощалась з країною-агресором.

По-перше, це означає остаточний вихід VEON з Росії, немає ніяких механізмів повернення. Також це означає досить велике зменшення доходу глобальної компанії VEON – майже на 50%. І мені здається, що насамперед це показує свідомий цивілізаційний та ціннісний вибір, який зробила компанія VEON, залишивши свої операції в Росії,
– зазначив президент Київстару Олександр Комаров.

Як Київстар готується до зими

Нині Київстар працює у звичайному режимі й надає абонентам високоякісний зв’язок та швидкісний фіксований інтернет. Як зазначають у компанії, також триває підготовка до зими.

Зокрема, Київстар вже інвестував в енергонезалежність 988 мільйонів гривень. Тож зв'язок та інтернет будуть навіть у разі віялових відключень електроенергії.

Ми інвестуємо у декілька великих елементів. Перший – це батареї, які дають змогу впоратись із віяловими відключеннями. Тобто, якщо відключення триватимуть 3 – 4 години, то мережа триматиме на 80 – 90% від загальної ємності,
– запевнив Олександр Комаров.

Київстар працює у звичайному режимі: дивіться відео

Плани на майбутнє

Київстар – один із найбільших інвесторів української економіки: лише з початку повномасштабного вторгнення внесок компанії у відбудову та модернізацію мережі зв'язку сягнув понад 8 мільярдів гривень. У найближчій перспективі Київстар планує інвестувати ще 600 мільйонів гривень у розвиток телеком-мереж, нових технологій та цифрових послуг.

Перш за все, кошти будуть спрямовані на підвищення стійкості нашого бізнесу під час війни, а також на те, щоб відновити території, які будуть деокуповані. Це наша мрія – що всі території до кордону 1991 року будуть звільнені. Якщо ми досягнемо такого результату, це означатиме потребу у понад 100 мільйонах доларів на побудову українського зв'язку у цих регіонах,
– зазначив Олександр Комаров.

Президент Київстару додав, що компанія також інвестує у розвиток мережі LTE, і на сьогодні це є основним викликом.

Окрім цього, Київстар є ще й одним із найбільших платників податків. З початку повномасштабного вторгнення компанія сплатила до державного бюджету 15,2 мільярда гривень.