Світ про Україну: майже вся інформація цього тижня — в контексті Росії

16 вересня 2013, 23:57

Цього тижня про Україну як самостійного гравця на політичній арені світу згадували мало. Натомість багато писали про тиск Росії на нас і про європейські устремління українців.

New York Times про Антарктичні води,
а Wall Street Journal — про російсько-білоруські арешти


Росія цього року підняла багато шуму навколо теми про всиновлення російських дітей іноземцями. Зважаючи на цю подію, Україна теж посилила контроль за дітьми-українцями, яких всиновили американські батьки.

Здавалося б, це — дешевий піар, бо хіба може бути погано дітям у багатій країні? Однак Тіна Трестер у блозі на The New York Times описала труднощі, з якими стикаються американські батьки, що приїжджають додому з дітьми з України, Росії чи Ефіопії чи Нігерії.

Спочатку приїжджають захоплені мріями про сім’ю,
однак потім мрії перетворюються на порох»,
— пише авторка, що сама має досвід всиновлення
та ділиться ним з батьками, які планують
чи вже мають всиновлену дитину.


«Пропозиція захистити води Антарктики відкладена» — ще одна стаття про Україну в the New York Times.

Виявляється, Україна, разом з Росією, «допомогли» відкласти переговори про створення резервації у водах Антарктики на місяць. Комісія, яка мала обговорити це питання, зібралася в місті Бремерхавен (Німеччина).

«Росія та Україна підняли правові та процедурні проблеми засідання, що загальмувало обговорення питання. Вони ще й поставили під сумнів право комісії ухвалювати рішення щодо резервацій», — пише видання.

У статті є натяки, що Україна захищає чиїсь бізнес-інтереси — того, хто отримує прибуток від вилову риби у водах Антарктики.

На сайті є ще одна згадка про Україну в контексті Росії: там до 10-річного ув’язнення засуджено Іллю Пянзіна, якого звинуватили у спробі замаху на Путіна. Пянзіна схопили в Україні минулого року, нагадує The New York Times.


Wall Street Journal згадав про Україну, пишучи про Білорусь та Росію. Увагу видання привернув факт, що в Білорусі арештували гендиректора російського виробника поташу, «Уралкалія», Владислава Баумгертнера. Його звинуватили у зриві співпраці між компаніями «Уралкалій» та «Білоруськалій».

Американське видання пише, що зрив був передбачуваний, оскільки Білорусію от-от спіткає економічна криза. Росії ж вигідно підтримувати Білорусь за допомогою позик і торгових санкцій. Так само їй вигідно поводитися з Україною — щоб тримати екс-радянські республіки під контролем.

CNN і The Telegraph:
імідж Росії, який зіпсувала Україна,
та перша гра в гольф Андрія Шевченка

Оглядачка CNN Соненшайн аналізувала, як Росія намагається вибудувати собі позитивний імідж у світі. Серед пунктів, які цей імідж за останні 10 років підірвали, оглядачка назвала і газовий конфлікт з Україною у 2009-му році: «Ворожнеча з Україною закінчилася тим, що Росія відрізала Україні газ».

Андрій Шевченко подався у гольф — про це теж написало CNN. Він взяв участь у професійному змаганні за Кубок Харкова «не з таким же успіхом, до якого звик у футболі». Однак гра, за його словами, йому подобається — через «духовний баланс», який приходить до кожного гравця в гольф через сконцентрованість і цілеспрямованість.

The Telegraph в рецензії на нову книгу письменника Симона Віндера «Данубія» згадує, що автор чудово описав українські міста в попередній книзі — «Германія».

ВВС: заборона сезонних робіт для українців...
ну і кілька слів про Росію

Британія вирішила заборонити брати участь у сезонних роботах на фермах країни громадянам не ЄС. Зокрема, зміни стосуються і України — тепер виїхати на літо працювати на англійських господарствах стане важче. Фермери ж бояться, що ініціатива уряду призведе до зростання цін на овочі і фрукти — робоча сила в ЄС коштує дорожче.

Британський мовник згадав про попередження від ЄС, яке отримала Росія за спроби тиснути на Україну, Вірменію і Молдову.

У статті пояснено, чому для Росії так важлива Україна: «Україною керувала Москва протягом століть — аж до 1991. Через історію Україна є набагато важливішою Росії, ніж Вірменія чи Молдова. А залежність України від російського газу дає Москві чималі переваги».

А ще ВВС не оминуло увагою, що Росію за надмірний тиск розкритикував президент Єврокомісії Жозе Барозу.

Сьогодні такі країни, як Україна, більше, ніж коли-небудь
шукають тісних зв’язків з Євросоюзом, приваблені нашими
економічними та соціальними моделями. Ми не можемо їх відкинути.
Ми не можемо прийняти жодної спроби обмежити
суверенний вибір цих країн»,
— цитує Баррозу ВВС.