Світ про Україну: побиття британців, надії доньки Тимошенко та красива стрижка Бубки

10 вересня 2013, 09:28

Цього тижня британці багато писали, як їхніх співвітчизників побили у Києві. Інші закордонні ЗМІ згадали про поставки зброї в Сирію через Україну. Зробили підбірку 10 найпривабливіших моделей-українок. І не забули про Тимошенко.

New York Times: дух Помаранчевої революції у Навального і стильний Бубка

New York Times, як і більшість видань у світі, цього тижня особливу увагу приділяв виборам у Росії. У розлогій статті журналіст Стівен Лі Маєрс порівнює дух двох головних конкурентів на пост мера Москви — Олексія Навального та Сергія Собяніна. Про Навального сказано, що він презентує «сили з духом української Помаранчевої революції, який у 2004-му змінив хід сфальсифікованих виборів».

Видання інформує про те, що старший юрист адміністрації Обами, Борис Берштейн, змінив місце роботи — пішов працювати у приватну фірму. Як виявилося, Берштейн — уродженець Києва, хоча згодом з батьками переїхав у Каліфорнію.

Ще одна «емігрантська новина» від NYT — про смерть Пола Побережного, засновника авіаорганізації Experimental Aircraft Association та одного з найповажніших льотчиків США. Батько Побережного був емігрантом з України.

Минулого тижня спортивний світ хилювала інтрига: яке місто прийматиме Олімпіаду-2020? New York Times висвітлював засідання МОК, який і обирав місто-переможця. Видання згадало про те, що незабаром в Олімпійського комітету має з’явитися новий голова. Одним з кандидатів є Сергій Бубка. Він був присутнім на виборі міста для Ігор у 2020-му. Про нього NYT написав: «Бубка, можливо, не є найкращим кандидатом на посаду очільника МОК, але в нього точно найкраща стрижка».

The Guardian та Sky News: як посміли українці поранити британців?

Британське видання поставило топ-новиною понеділкового вечора інформацію про трьох поранених британців. Чоловіки отримали травми під час сутички з українськими футбольними фанами.

Британське Sky News теж написало про інцидент. Однак якщо The Guardian писав, що бійка між фанатами Англії та України — доволі типове явище, коли зустрічаються прихильники різних команд, Sky News подав бійку, як насилля щодо британців в Україні.

І знову є згадка про Bloodhound Gang. Двоє учасників цього гурту, Джаред Хасселхофф та Джеймс Франкс, офіційно визнані підозрюваними у «розпалюванні ненависті у складі організованої групи». І хоча обвинувачення висунули російські слідчі, у статті згадано і про зневагу до українського прапора.

ВВС: розслідування про наркотрафік і горілка з автомату

ВВС щиро дивується, як у Мелітополі в центрі міста автомат для розливу кави міг видавати алкоголь. Машина пропонувала порцію алкоголю за 7.50. При бажанні могла видати мікс горілки та фруктового соку.

Британський мовник написав також про трьох американок, Брін Ларсон, Тесс Шеркенбек та Саванн Шекенбек, які публічно в Києві проводили екзорцизм. Дівчата вирішили, що мають до цього здібності — і приїхали їх випробовувати в Україну.

Наслідки вживання «крокодилу»

Кореспондентка ВВС Стейсі Дулі зробила розслідування про те, як наркотики потрапляють з Південної Африки у Британію. Для цього вона поїхала в Україну, яка є транзитним центром для наркотиків з Африки.

Дулі у репортажі показує українських наркоманів, і розповідає про види дурману, яким надають перевагу бідні українці.

Велику частину матеріалу присвячено суміші «крокодил». Той, хто її вживає, помирає через кілька місяців. При цьому терпить болі і зміни на шкірі.

Нещодано «крокодил» з’явився і в Британії.

Також в одному з матеріалів медіа йдеться про переживання британських фермерів. У разі якщо Україна підпише Угоду про асоціацію, в Британію імпортуватимуть наші яйця. Однак їх не перевірятимуть так уважно, як перевіряють яйця від британських птахофабрик. Зрозуміло, це викликає невдоволення тамтешніх бізнесменів.

Fox News: моделі, Тимошенко і поранені британці

Fox News пише про те, що Євгенія Тимошенко сподівається: її маму восени відправлять в Німеччину. Причини, чому Тимошенко має такі надії, не вказані.

До слова, таким самим коротким повідомленням про надії сім'ї Тимошенків обмежилися The Washington Post разом з Euronews.

Також на ресурсі з’явилася інформація про трьох британських фанів, які потрапили в лікарню. Сайт говорить, що напало 15 українських футбольних вболівальників. Їхньою «зброєю» були розбиті пляшки та ножі. Нападники встигли втекти до приїзду міліції.

А ще Fox News потішив фотопідбіркою 10 найвідоміших українських моделей, які гучно заявили про себе у світі моди.

Про Сирію від The Washington Post наостанку

За українськими портами спостерігають аналітики цілого світу, пише The Washington Post. Вони припускають, що вітчизняні порти є транзитною зоною, через яку до берегів Туреччини доставляють зброю. Із Туреччини вона потрапляє в Сирію.

Хоча жодних фото зі супутника чи документації, що підтверджувала б переправлення зброї, немає, припущення, що зброя саме через кораблі потрапляє в Сирію непоміченою, залишається в силі.

Адже час від часу українські кораблі, найбільше ті, що відчалюють з порту «Октябрський», зникають на 1–2 місяці. Потім вони повертаються, але за час загадкової відутності можуть і постачати сирійцям озброєння.