Святкування 70-ліття перемоги над нацизмом стане ляпасом для Путіна, – політолог
Про виклики цьогорічного Дня Перемоги для України та ЄС розповіли гості студії Телеканалу новин "24" народний депутат Ганна Гопко та політологом Віктором Тараном.
Дипломатичні сигнали
Гопко: цьогорічне відзначення Дня Перемоги для України є символічним, адже ми перебуваємо у ситуації, коли Володимир Путін робить усе, що хотів втілити Гітлер. Прийняттям законів, які забороняють комуністичну пропаганду, ми розриваємо зв’язок з комуністичною спадщиною.
Перейменувавши вулиці й викинувши пам’ятники Леніну – ми показали, що наш шлях лежить до Європи
А спільна акція, де ветерани Радянської армії та УПА обійнялися – яскраво продемонструвала, що якщо вони знайшли спосіб порозумітися, то ми маємо право на світле майбутнє.
Лукашенко не хоче до Росії
Гопко: Олександр Лукашенко не хоче бути частиною "руського міру", бо він зрозумів, хто такий Путін. Тому білоруський Президент шукає можливості для комунікації із Заходом та прагне налагоджувати з ним економічну співпрацю. Зараз ми маємо виграти час поки будуть діяти санкції, які змусять Путіна виконувати мінські угоди та повернути Крим до України.
Таран: зараз відбувається те, що можна назвати – Третьою світовою війною. Ми є свідками її початку. Давайте згадаємо, як було 70 років тому, коли світ був поділений на нацистську Німеччину і решту цивілізованого світу – те саме ми бачимо і сьогодні.
Путін хотів зробити 70-ліття перемоги над нацизмом – величчю Росії, але отримає ляпас
Європейська інформаційна стратегія
Гопко: Європейський союз має продемонструвати єдність, бо без миру в Україні – не буде стабільності в Європі. Також є певні групи, які орієнтовані на Росію. Але незважаючи на це, Європейський союз почав готувати медіа стратегію, запускаючи свої телеканали, аби боротися з російською пропагандою.
Російські новини – токсична інформація, яка отруює європейців
Путін також інвестує у політичні проекти у Європі, зокрема в Угорщині, Франції – це фундамент для дестабілізації ситуації і порушення єдності в ЄС.
Українські санкції проти Росії
Таран: Це найбільше питання, яке нам ставлять в Європі. Нам кажуть, що вони готові збільшити санкції, але європейці питають – що робимо ми? В ЄС здивовані нашій пасивній позиції. Тим паче, чому ми співпрацюємо з Кримом та Росією у різних сферах.
Гопко: Ми переорієнтовуємо нашу економіку до експорту в країни Африки та Арабський світ, а також ми мусимо поступово виходити на європейський ринок, бо ринок Росії для нас є закритим.