Танки бруду не бояться, а води - тим паче

10 вересня 2010, 08:33

Вояки кажуть: занурення танка - одне з найскладніших завдань.

Для цього використовують спеціальну “екіпіровку”: на башту бойової машини встановлюють триметрову трубу, через яку в кабіну надходить повітря. Ще одну - для вихлопних газів.

”Перед тим як ми пустили танки під воду, проводилася інженерна розвідка. Після того, як провели інженерну розвідку дна - треба дивитися щоб каменів не було, щоб танк не напоровся”, - каже полковник, командир 30 окремої механізованої бригади Олександр Нестеренко.

”На подолання цієї річки танку необхідно менше хвилини. В разі форс-мажору, машина здатна перебувати під водою близько години”, - каже кореспондент Едуард Ганишевський.

Аби провести занурення, екіпаж майже три тижні студіює теорію. Андрій пірнатиме з танком сьогодні вперше. Каже: страху взагалі немає - всі рухи доведено до автоматизму.

”Найважче це напевно керування під водою. Тому що ти нічого не бачиш і йдеш по гірополукомпасу. Якщо ти все правильно зробив - то обов’язково вийдеш на другий берег неушкодженим і сухим”, - каже танкіст Андрій.

Олександр вже “відстрілявся”. Це його перше занурення. Каже: переживав, однак все пройшло по плану.

”Ну на початку трошки було страшнувато. Але потім нічого страшного немає. Ось цей протівогаз на виняткові випадки. А дихали так спокійно: що так дихаємо, що в танку - однаково”, - каже танкіст Олександр Ковтун.

В цих навчаннях беруть участь виключно контрактники. Їх зарплатня коливається від 1000 до 1400 гривень - залежно від посади. Керівництво каже: йдуть з армії здебільшого через сімейні обставини. Однак, ті, хто лишаються, стають професіоналами вищої категорії.