Тарасова гора стала темою полотен сотень художників
Особлива енергетика, живописний краєвид та неймовірна історія. Гора, де похований Тарас Шевченко і досі привертає увагу і надихає сотні митців.
"Він малював ці місця, а в нас там будиночок є. Тому, коли я приїжджаю влітку там творчі роботи свої роблю і дивлюся через Дніпро на цю гору і вже цього достатньо, бачити це небо, воду цю, я вам кажу точно", - запевняє митець Анатолій Буртовий.
На виставку до 200-річчя з дня народження поета, де представлена картина Анатолія Буртового, привезли ще понад півсотні робіт українських художників із фондів музейної колекції Шевченківського національного заповідника.
"Тарасова гора, вона дуже красива ландшафтно, прекрасний краєвид відкривається з Тарасової гори, це те, що захопило самого Тараса Шевченка,а при тому всьому ще хто знає самого Тараса Шевченка, розуміє, що тут сакральне місце. Роботи, які із зображенням Тарасової гори дуже швидко розійшлися у приватні колекції", - розповіла завідувач відділу Шевченківського національного заповідника у Каневі Надія Довгіч.
Від сучасних робіт і до зображень 1911 року, на окремих картинах канівські краєвиди залишилися у первісному вигляді. З селами і до початку будівництва музейного комплексу Шевченка.
Півтора століття художники творили літопис української святині, частина якої належить до фондової колекції музею Тараса Шевченка. В ньому тема гори представлена кількома сотнями живописних і графічних творів кінця ХІХ - початку ХХІ століття.