Тарута: Маріупольці мене питають, що далі?

1 липня 2015, 00:59
Читать новость на русском

У новому випуску програми Соні Кошкіної "Лівий берег" народний депутат України, екс-голова Донецької області Сергій Тарута розповів чи збирається він створювати власну партію, чи піде в опозицію до влади, а також про вплив Ахметова у парламенті.

Про імовірність створення власної партії

— Мене запрошують представники бізнесу і ми обговорюємо, що необхідно зробити зараз, щоб ситуація з бізнесом покращилася. Капіталізація кожного бізнесмена сьогодні стає настільки проблемною, що це загрожує закриттям величезної кількості підприємств. Рецепти, які є на сьогоднішній день, зводяться до того, що, якщо бізнес не буде займатися активною політикою, то, на жаль, політика зруйнує весь бізнес. Я можу бути модератором того, щоб об'єднати всіх, хто розуміє реальну загрозу. Всі сьогодні або думають, або в страху, або вже говорять вголос про те, що можливий третій Майдан і він буде пролетарський.

Про участь у місцевих виборах і Маріуполь

— Поки я не готуюся до участі у місцевих виборах. Але дискусії, що стосуються Маріуполя є. Маріупольці мене питають, що далі? Я хотів повернутись назад в бізнес, але повертатися нема куди. Можна боротися, щоб його повертати, але я прекрасно розумію, що сьогодні, якщо ми не займемося порятунком країни, то найближчої осені в українській спільноті буде трагедія.

Про зв'язок з Ахметовим

— Це суб'єктивна думка, що я мав близькі стосунки з Рінатом Ахметовим. Так, Ахметов має вплив в Донецькій області, тому що він єдиний, хто з України дає гуманітарну допомогу і рятує людей. Я думаю, що ті, кого він рятує, цінують це. Я не спілкуюся взагалі з так званою донецькою елітою. Вважаю, що нам потрібно сьогодні об'єднатися не навколо боротьби з минулим, а навколо майбутнього. Створити рівні правила гри, де створення олігархів не можливе, де розвиток бізнесу дозволить нам відновлювати робочі місця. На сьогодні у Ріната Ахметова немає важелів впливу в парламенті, крім засобів масової інформації.

Про спілкування з Порошенком

— На зустрічі з Петром Олексійовичем я сказав, що готовий бути членом команди, готовий служити країні. Заради цього я й пішов. Але за умови, якщо мій голос буде враховуватися у формуванні думки і у нас не буде монологу, а буде діалог і колективне вироблення рішень. Він начебто погодився, але сам говорив відсотків 80 часу, не даючи сказати мені хоч якісь свої побажання, що ж потрібно робити з областю. Так що не вийшло у нас колективної розмови та дії.

Про шанси "Опозиційного блоку" виграти місцеві вибори

— Він буде набирати частину електорату, але дуже багато хто все одно розуміють що "Опозиційний Блок" — це спадщина "Партії регіонів". Дуже багато хто не будуть ні за кого голосувати. В тому ж Маріуполі хочуть щось інше, нове. Але він там набере більшість, тому що там сьогодні несприйняття дій київської влади. Інша справа, з чим він переможе, яку він ідеологію буде реалізовувати. Якщо ми говоримо про децентралізацію, то потрібно владу передавати на місця, їхні дії повинні бути сконцентровані на реальну зміну територіальних громад. Чи зможуть вони це реалізувати, чи є у них відповідна команда, чи прийдуть вони з чистими помислами?

Про вплив на український політикум Віктора Януковича

— Моя суб'єктивна думка, що абсолютно немає. І претензій у Донбасу до нього дуже багато. Але в прикордонних з бойовими діями містах вже готові на будь-кого, аби тільки припинилась війна. Такі настрої є, але претензії до Януковича у великої свідомої частини населення величезні. І його ніколи не пробачать. Всі розуміють, що він причина нещасть.

Про імовірність широкомасштабного наступу російської армії

— Я не вірю в широкомасштабний наступ російської армії, в оголошення війни. Я вважаю, що шанс на такий розвиток подій мінімальний, тому що це вже перехід в іншу категорію, для цього потрібні причини, а їх нема. Крім того це призведе до подальших санкцій і розпаду Росії. Я думаю що російське керівництво теж це розуміє. Крім того, їх влаштовує те, що робиться зараз в Україні, і війни не треба. Їм потрібно розвалити Україну.

Про місцеві вибори восени

— Що стосується окупованих територій, захоплених терористами — ніяких виборів там не буде, поки ми не будемо контролювати ситуацію. Поки не буде можливості провести нормальні вибори без загрози, не під дулом автомату або пістолету. На території, яку ми контролюємо, повинні бути вибори. І тут не повинно бути ніякої полеміки. Це конституційне право кожної людини, і там зобов'язані вибиратися обласні ради.