Тарута пропонує змінити Мінський процес на Віденський
Оскільки Мінський процес не працює, потрібно думати, що робити далі і як запустити перезавантаження переговорів.
Про це в інтерв'ю сайту "24" заявив колишній глава Донецької обладміністрації, народний депутат Сергій Тарута.
Читайте також: Лідери бойовиків заробляють на війні величезні гроші, – Тарута
За його словами, ще взимку він озвучив план "Три основи", який передбачає роботу за кількома напрямками. Перший: забезпечити безпеку, щоб не вбивали ані мирне населення, ані військових. Другий: забезпечити легітимність, щоб органи місцевого самоврядування були легітимні і на підконтрольній і на непідконтрольній території України. "Зрозуміло, що Плотницкий і Захарченко – бойовики, які захопили владу, грабують територію, руйнують і вбивають, – вони легітимними бути не можуть", – сказав Тарута.
Третій напрямок – забезпечити довіру. "Тому що довіри немає ані з боку українського суспільства, ані з боку населення, яке опинилося у заручниках на окупованих територіях, ані з боку міжнародних організацій", – сказав він.
Мінський формат себе дискредитував. Очікувати, що там щось зміниться, не доводиться. Цей формат потрібно перезавантажити. Навіть психологічно. Тому потрібно перенести майданчик в інше місце. У цьому плані найбільш компромісний варіант – Відень,
– підкреслив депутат.
"Польща має жорстку антиросійську політику, на це не піде Росія. А потрібно, щоб країну прийняли всі п'ять сторін: Франція, Німеччина, США, Росія і Україна. Відень має влаштувати всіх. Австрія – абсолютно нейтральна, на відміну від Білорусі. Новий майданчик – це нові очікування, а значить – більш інтенсивний переговорний процес, до якого також підключаються США. В рамках цього також необхідно переформатувати всі наші переговорні групи – економічну, політичну і гуманітарну", – додав він.
Більше читайте в повній версії інтерв'ю: Тарута: Якби не втримали Маріуполь - проект "Новоросія" відбувся би
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Франція і Німеччина вже говорять про призначення власних спецпредставників по Україні – за прикладом США – щоб більш активно вникнути в питання прямого вирішення проблеми російської агресії проти України.