Сформульовано 7 важливих принципів регулювання штучного інтелекту

22 вересня 2023, 10:03
Читать новость на русском

Джерело:

The Verge

З метою формування майбутнього розвитку штучного інтелекту (ШІ) в межах своїх кордонів, Велика Британія представила набір з 7 ключових принципів регулювання технології ШІ. Ці принципи опираються на відповідальність, прозорість та доступ до ресурсів, серед інших факторів, з метою заохочення конкуренції, запобігання монополізації ринку та захисту споживачів.

Рішення АМКУ сформулювати ці принципи було прийнято після всебічного аналізу поточного стану індустрії штучного інтелекту. Регуляторний орган має намір долучитися до дискусій з громадськістю та групами споживачів, а також науковими експертами для подальшого вдосконалення цих принципів.

Дивіться також 6 найкращих програм для Mac зі штучним інтелектом для економії часу та підвищення продуктивності

Нижче наведено 7 принципів, сформульованих CMA:

  1. Підзвітність: Розробники ШІ несуть відповідальність за точність інформації, що надається споживачам.
  2. Доступність: Забезпечення постійного доступу до основних ресурсів ШІ без накладання необґрунтованих обмежень.
  3. Різноманітність: Сприяння розвитку різноманітних бізнес-моделей, включно з відкритими та закритими системами.
  4. Свобода вибору: Надання бізнесу свободи визначати, як використовувати моделі ШІ.
  5. Гнучкість: Надання можливості перемикатися між різними моделями ШІ або використовувати кілька моделей одночасно залежно від конкретних потреб.
  6. Доброчесність: Заборона антиконкурентних практик і нав'язування продуктів чи послуг.
  7. Прозорість: Надання споживачам і бізнесу інформації про ризики та обмеження, пов'язані з контентом, створеним за допомогою моделей ШІ, для сприяння прийняттю обґрунтованих рішень.

CMA зосереджується насамперед на тому, що він називає "базовими моделями ШІ", які є фундаментальними компонентами багатьох генеративних систем ШІ.

Сюди входять технології, розроблені такими гігантами індустрії, як:

  • OpenAI,
  • Google,
  • Meta (раніше Facebook),
  • Microsoft та іншими.

Ключовими міркуваннями є забезпечення підзвітності за результати роботи ШІ та забезпечення доступу до основних ресурсів, включаючи дані для навчання ШІ та обчислювальні чіпи.

Наголошуючи на важливості цих принципів, в CMA заявили:

Вплив основних моделей ШІ може дозволити більшій кількості компаній успішно конкурувати, можливо, кидаючи виклик нинішнім лідерам ринку.

Регуляторний орган додатково наголошує, що сприяння здоровій конкуренції та інноваціям може стимулювати економічне зростання шляхом підвищення продуктивності.

А тим часом Meta таємно розробляє потужну модель ШІ, щоб конкурувати з GPT-4 від OpenAI

Рішення Великої Британії регулювати технології штучного інтелекту з'явилося у вирішальний момент, коли уряди в усьому світі активно шукають способи контролювати розробку і впровадження генеративного штучного інтелекту. Зокрема, Європейський Союз, Китай і Сполучені Штати також розробляють власні регуляторні рамки в цій галузі.

Варто зазначити, що хоча регулювання ШІ охоплює широке коло питань, таких як авторське право та захист даних, CMA вирішив надати пріоритет конкуренції та захисту прав споживачів. Такий підхід має на меті створити сприятливе середовище для постійного розвитку технології ШІ.