Не лише Кремнієва долина: у США створять 31 регіональний центр розвитку високих технологій

26 жовтня 2023, 13:02
Читать новость на русском

Джерело:

Reuters

Адміністрація президента Байдена розглянула 370 заявок і назвала 31 місто, де буде створено регіональні центри розвитку високих технологій. Мета ініціативи — дати поштовх інноваціям і залучити до роботи з ними всі регіони країни, а не тільки Каліфорнію, Сіетл і Бостон.

Як це буде

За словами міністра торгівлі США Джини Раймондо, створення технопарків у різних штатах країни допоможе талановитим людям знайти роботу поруч із домом. Зараз більшість американських центрів технологічного зростання розташовані в Каліфорнії, Сіетлі та Бостоні. Це обмежує розвиток інших регіонів і позбавляє багатьох фахівців шансу проявити себе.

Дивіться також Люди, що працюють із роботами, стають лінивими й безвідповідальними, каже нове дослідження

  • Нові регіональні технологічні центри будуть створені в невеликих містах, таких як Балтимор у штаті Меріленд, або Бірмінгем у штат Алабама. Саме в цих двох тестуватимуть і розвиватимуть перспективні проєкти в таких ключових галузях, як біотехнології, штучний інтелект і квантові обчислення.
  • Також створюють сім "водневих центрів" (їхні структурні підрозділи буде розподілено по 16 штатах), які зосередяться на розвитку чистої енергетики й отримають на ці цілі сукупно 7 мільярдів доларів.
  • Технопарки в штатах Вашингтон і Айдахо зосередяться на розробці нових матеріалів для авіації наступного покоління.
  • Центр в Оклахомі розвиватиме автономні системи в таких галузях, як сільське господарство та інспекції трубопроводів.
  • Програма штату Вісконсин спрямована на розвиток персоналізованої медицини.

Раймондо повідомила, що наступного року адміністрація планує виділити кожному центру суму до 75 мільйонів доларів, але основне фінансування має надійти з приватних фондів. Частину суми, а саме 500 мільйонів, візьмуть із програми "Чипи та наука", яку схвалено конгресом і яка отримала 52 мільярди доларів із федерального бюджету на виробництво й дослідження напівпровідників у США, щоб виграти конкуренцію з Китаєм. Цього року Байден також попросив у Конгресу окремо 4 мільярди на фінансування регіональних технологічних центрів. Але конгрес поки не затвердив бюджет.