В Аргентині знайшли кістки велетенського хижого птаха

8 вересня 2021, 14:02
Читать новость на русском

До появи сучасної людини світ належав велетням. Велетенські птахи не були виключенням. Вони займали екологічні ніші як на поверхні Землі, так і в повітрі. Стало відомо, що в Аргентині знайшли кістки велетенського хижого птаха, який був родичем Аргентавіса.

Teratornis merriamis – це велетенський хижий птах роду Teratornis, сімейства Teratornithidae. До цього ж сімейства відноситься й Argentavis, який, ймовірно, був найбільшим летючим птахом в історії планети.

Читайте за темою Псевдозуби, величезні кігті та крила: 7 найбільших птахів минулого

Рід Teratornis виникли близько 25 мільйонів років тому та вимер близько 10 – 12 тисяч років тому. Розмірами вони поступалися Аргентавісу, але все одно були велетнями.


Розкопки в Аргентині виявили кістки велетенських хижих птахів / Фото Universidad Maimonides

Детальніше про Teratornis

Рід Teratornis існував виключно на території двох континентів: 

  • Південної Америки;
  • та Північної Америки.

Їх пов'язують із сучасними грифами Нового Світу. Кондори теж є далекими родичами роду Teratornis. Найдавніші залишки велетенських птахів походять з Південної Америки, з території сучасних Аргентини та Бразилії.

Дивним виглядає те, що кістки у Південній Америці знаходять у часовому проміжку 25 – 5 мільйонів років тому. У проміжку 5 мільйонів років тому – близько 10 тисяч років тому кістки Teratornis виявляють лише у Північній Америці. 

Вчені не могли зрозуміти, чому птахи зникли на одному континенті та з'явилися на іншому. Нові знахідки проливають світло на це.

Цікаво Перший у світі "біонічний" птах: вчені інтегрували протез ноги грифу


Teratornis сидить на туші Notiomastodon / Фото Sci-News

Нові знахідки палеонтологів

Палеонтологи класифікували чотири нових птахів Teratornis. Залишки були виявлені у різні часові проміжки, але зрозуміти, що саме було знайдено вдалося лише зараз.

  • Кістки мають спільні риси з Teratornis merriamis, проте є й відмінності. Це може свідчити про те, що був відкритий новий вид або види роду Teratornis.
  • Також вдалося встановити за допомогою знайдених кісток ніг й тазу, що птахи більшою мірою їли падло, ніж активно полювали.

Та що найголовніше – це вік знахідок.

  • Палеонтологи встановили, що ці птахи жили в період пізнього середнього плейстоцену (близько 120 тисяч років тому) до раннього пізнього плейстоцену (110 тисяч років тому).
  • Таким чином вдалося встановити, що велетенські летючі хижаки не зникли з території Південної Америки 5 мільйонів років тому.