Астрономи назвали головні задачі наступного десятиліття

7 листопада 2021, 14:02
Читать новость на русском

Наука перебуває у постійному русі, розвиваючись та дозволяючи людству впевнено дивитися у майбутнє. Та "науковий рух" не хаотичний. Наукова спільнота ставить перед собою цілі, щоб їх досягнути. Така логіка стосується й астрономії.

У звіті Національної академії наук, інженерії та медицини, США, опублікованому 4 листопада 2021 року, астрономи та астрофізики окреслили свої головні ці. Це пріоритетні завдання, якими наукова спільно буде займатися наступне десятиліття. Однією з таких цілей став пошук інопланетного життя на далеких екзопланетах та супутні питання.

Цікаве на сайті Екзопланети: як та для чого людство шукає світи схожі на Землю


МКС вносить велетенський вклад у науку / Фото NASA Johnson Flickr

Пріоритетні задачі астрономії

Одним з найголовніших завдань науковці Академії відзначають пошук позаземного життя та характеризування землеподібних екзопланет. Цілком ймовірно, що деякі такі планети мають умови, які б були комфортні навіть для людей: прийнятні температури, "безпечна" материнська зірка, відповідна атмосфера та її тиск, прийнятна гравітація. Наші дані про екзопланети стають точнішими, адже наукові прилади постійно покращуються.

Не забули спеціалісти Академій й про прикладні знання. Поряд з дослідженням екзопланет пропонується сконцентрувати увагу на дослідженні природи чорних дір та нейтронних зірок, що дозволить краще зрозуміти причини їх утворення. Цьому наслідує наступна пріоритетна задача – дослідження процесів утворення зірок та, відповідно, факторів утворення галактик та їхньої еволюції.

Окремо у звіті зазначається про недостатність фінансування. Інвестування у галузь астрономічних наук може здатися великою, проте, у порівняні з іншими цивільними галузями (не говорячи про військову галузь), це мізер. Збільшення фінансування дозволило значно покращити якість досліджень та їхню швидкість. Окрім того, це дозволить залучати більше кадрового ресурсу.