Білий дім нарешті візьметься за регулювання штучного інтелекту
Джерело:
Washington PostДжо Байден підписав указ щодо регулювання штучного інтелекту. Згідно з попередніми даними, розробники нейромереж тепер повинні будуть тестувати безпеку своїх продуктів і ділитися результатами з урядом США перед їх виходом на ринок. Ці заходи спрямовані на контроль за потенційно небезпечними застосуваннями ШІ, включно зі створенням зброї.
Деталі
Указ стосується регуляції штучного інтелекту, його розвитку, виробництва ШІ-контенту та міграційного законодавства для залучення більшої кількості фахівців у цій галузі. Згідно з дописом на сайті Білого дому, влада США сподівається монополізувати виробництво зброї на базі ШІ та припинити інші потенційно небезпечні способи використання нейромереж.
Дивіться також Усі популярні штучні інтелекти провалили тест на прозорість, але який з них найгірший?
Оцінювати великі мовні моделі буде Національний інститут стандартів і технологій, який раніше цього року розробив систему управління ризиками, пов'язаними з ШІ. Крім того, здійснювати постійний контроль за ШІ-моделями будуть різні федеральні агентства.
- Сполучені Штати нещодавно обмежили експорт високопродуктивних чипів до Китаю, щоб уповільнити здатність країни створювати так звані великі мовні моделі. Нові правила охороняють не тільки напівпровідники, а й великі обсяги даних, на яких можна навчати ШІ, – вони вимагатимуть від компаній, що надають послуги хмарного зберігання, повідомляти уряд про своїх іноземних клієнтів.
- Указ також міститиме рекомендації щодо спеціального маркування всього контенту, створеного ШІ. Фотографії, відео та аудіо потрібно буде мати відповідну мітку. Деякі американські експерти висловлюють думку, що в майбутньому на країну чекає свій "закон про фейки" через активне розповсюдження неправдивої інформації, проілюстрованої ШІ, яка дестабілізує суспільство.
- Крім того, рішення наказує кільком урядовим установам послабити бар'єри для імміграції висококваліфікованих фахівців на тлі глобальної битви за таланти в галузі штучного інтелекту. Раніше роботодавці з Кремнієвої Долини не могли домогтися спрощення для найму іноземних співробітників, тепер вони отримають зелене світло на переманювання найкращих зарубіжних кадрів, зайнятих розробкою ШІ.