Стартап Azure друкує будинки з перероблених пластикових пляшок

5 вересня 2022, 10:05
Читать новость на русском

Все частіше з'являються нові цікаві технології в галузі 3D-друку будинків. Нещодавно стартап Azure Printed Homes показав свою технологію друку з переробленого пластику. Мета амбітна – демократизувати ціни на ринку нерухомості.

Azure застосовує 3D-принтери, які друкують модульні оболонки із переробленого пластику. Використовуючи 100 тисяч звичайних пляшок, стартап може побудувати будинок-студію за 40 тисяч доларів. Ціна на аналогічне житло в США сягає 150 тисяч доларів.

Не пропустіть Новий вид 3D-друку ультразвуком дозволяє створювати об'єкти всередині об'єктів

Підхід Azure Printed Homes нагадує роботу іншого американського стартапу – Icon, який також займається 3D-друком житлових будинків. Але, на відміну від конкурента, Azure приділяє значну частину уваги екології. Тому замість бетону та дорогих матеріалів розробник покладається на пластикові відходи. Таким чином, стверджують у компанії, Azure робить дві корисні справи – стимулює розвиток ринку доступного житла, а також піклується про довкілля, переробляючи сміття.

Будинок за три дні

На будівництво одного будинку Azure йде три дні. Першого дня компанія запускає роботизований принтер у себе на фабриці. Принтер друкує з переробленого пластику модульну оболонку – цілісний блок, що включає підлогу, дах та дві стіни. У цьому процесі 3D-принтер формує структуру майбутнього будинку — залежно від вимог замовника, будинок може бути квадратним або витягнутим, а також трохи більшим або меншим у рамках вилки розмірів.


Процес друку будинку / Фото Azure 

Другого дня співробітники Azure там же на фабриці прокладають електропроводку, комунікації під воду та каналізацію, закінчують підготовчі роботи. Одночасно виготовляються інші частини будинку, такі як вікна та двері. Потім усі частини будинку вантажать та доставляють клієнту на місце встановлення. За кілька годин робітники встановлюють будинок на фундамент та підключають його до комунальних мереж. До вечора замовник отримує ключі та може заносити меблі.


Готовий будинок / Фото Azure

За словами Росса Магуайра, співзасновника Azure Printed Homes, стартап навмисно не став займатися будівництвом будинків на місці. І 3D-друк, і складання на фабриці працюють швидше, а також скорочують трудовитрати, що дозволяє зменшити вартість самих будинків. Крім того, робота в рамках одного заводу спростила підготовку будівельних матеріалів – Azure уклав кілька контрактів із компаніями, які тепер регулярно постачають на підприємство пластикові пляшки та інші корисні компоненти.

Читайте на сайті У США на 3D-принтері надрукують комплекс військових казарм

Найдоступніший будинок Azure, представлений у вигляді квартири-студії з невеликою кухнею та ванною, зараз коштує 39,9 тисячі доларів. Як і у випадку з іншими заміськими котеджами, у цю суму не входять фундамент, доставка, підключення до інженерних мереж та інші витрати. З ними остаточна вартість будинку зростає на 25-30%, але, як запевняють творці стартапу, це все ще значно дешевше за традиційне житло.

Зараз Azure працює над першим комерційним проектом – стартап об'єднався з місцевим забудовником, щоб надрукувати невелику групу будинків в одному з передмість Лос-Анджелеса.