Чотири роки спостережень: NASA показало як обертаються астероїди в Сонячній системі
NASA опублікувало симуляцію обертання астероїдів в Сонячній системі. Задля створення відео фахівці з аерокосмічного агентства використали дані, які за 4 роки своєї роботи зібрав інфрачервоний космічний телескоп WISE.
2013 року WISE відкрив перший астероїд після дворічної "сплячки". З того моменту і до кінця своєї місії йому вдалося відзняти 29 375 об’єктів.
Читайте також: NASA опублікувало вражаюче порівняння знімків зроблених телескопом "Хаббл": фото та відео
Телескоп зробив 2,5 мільйони інфрачервоних зображень неба та виявив 10 об’єктів, які класифікували як потенційно небезпечні астероїди. Більшість тіл, які зафіксував WISE перебувають в головному поясі астероїдів – області Сонячної системи, яка знаходиться між орбітами Марса та Юпітера. Серед них також виявили 788 навколоземних об’єктів та 136 комет.
NEOWISE продовжує розширювати наші знання про ці невловимі та важливі об'єкти. В цілому програма охарактеризувала розміри та відбивні можливості понад 1,3 тисячі навколоземних тіл з моменту запуску. Вона пропонує нам безцінний ресурс для розуміння їх фізичних властивостей, а завдяки цьому ми можемо вивчати, з чого вони зроблені та звідки походять,
– розповіла про досягання місії астроном Емі Майнцер із Лабораторії реактивного руху.
Обертання тисяч астероїдів у Сонячній системі – дивіться відео
Що таке телескоп WISE? Назва телескопа WISE розшифровується як Wide-Field Infrared Survey Explorer (ширококутний інфрачервоний оглядовий дослідник). У грудні 2009 року його вивели на навколоземну орбіту для пошуку ультраяскравих інфрачервоних галактик, коричневих карликів, астероїдів та комет, що наближаються до Землі. До 2011 року телескоп закінчив свою місію і його занурили в "сплячку". Однак у вересні 2013 року апарату повернули живлення та дали нове завдання, яке отримало назву NEOWISE. Приставка NEO означає Near-Earth Objects (навколоземні об'єкти). З того моменту телескоп сканував Сонячну систему, виявляючи найближчі до нашої планети астероїди.