Дві Українські компанії припинили поставки неону: це загрожує перебоями у виробництві мікросхем

12 березня 2022, 11:00
Читать новость на русском

Джерело:

reuters

Два найбільші українські заводи, що синтезують близько половини від загальносвітового обсягу неону, призупинили виробництво через війну розв'язану Росією. Мовиться про заводи "Кріоін" та "Інгаз", які у глобальних масштабах постачали від 45 до 54 % неону на світовий ринок.

Чому це так важливо

Неон – це газ необхідний під час виробництва мікросхем. Очікується, що проблеми з постачанням неону ще більше посилять і так непросту ситуацію з глобальним дефіцитом напівпровідникової продукції. Неон застосовується у лазерних установках, які використовуються для створення мікросхем.

Не пропустіть Чому відключення електроенергії небезпечні для ядерних об'єктів України

Тож зупинка виробництва неону може вкрай негативно позначитися на світовій напівпровідниковій галузі. Представники "Кріоїн" та "Інгаз" зазначили, що призупинення постачання неону пов'язане з посиленням небезпеки внаслідок військових дій, а також руйнуванням об'єктів ключової інфраструктури.

Ця новина навряд чи додасть оптимізму напівпровідникової галузі, яка й без того зазнає серйозного дефіциту з моменту початку пандемії коронавірусу. Хоча виробники мікросхем мають певні запаси неону, їх може виявитися недостатньо, якщо війна в Україні, затягнеться.

Згідно з наявними даними, компанія "Інгаз", що базується в Маріуполі, виробляла від 15 до 20 тисяч кубометрів неону на місяць, поставляючи його різним клієнтам. Серед них такі країни як:

  • Тайвань,
  • Південна Корея,
  • Китай,
  • США,
  • Німеччини.

Причому близько 75% неону, що відвантажується, йшло на виробництво мікросхем.

Що стосується заводу "Кріон", що базується в Одесі, то він щомісяця синтезував від 10 до 15 тисяч кубометрів неону. Виробництво на цьому підприємстві було зупинено 24 лютого.

Читайте на сайті Panasonic, Hitachi, Yamaha: японські виробники один за одним покидають Росію

Виробництво неону

Український неон є побічним продуктом виробництва сталі. На заводах його очищали та готували для подальшого використання. Окрім України виробництво цього газу налагоджено у Китаї. Постачальники неону із Піднебесної вже почали підвищувати ціни на свою продукцію.

За даними Routers, у період з жовтня 2021 року до лютого 2022 року вартість одного кубічного метра неону зросла з 400 до 1600 юанів. Усього ж 2021 року виробники неону сумарно поставили на ринок близько 540 тонн газу.