Джеймс Вебб нарешті в космосі: NASA успішно запустило телескоп

25 грудня 2021, 17:29
Читать новость на русском

25 грудня відбувся запуск головного космічного "довгобуду" – телескопа "Джеймс Вебб". Дата старту неодноразово переносилась з тих чи інших причин, однак тепер очікування позаду. Історичну подію транслювали у прямому ефірі.

Омріяний телескоп запустили в космос за допомогою європейської ракети важкого класу Ariane 5 ECA. Запуск відбувся з космодрому Куру в джунглях Французької Гвіани неподалік від узбережжя Атлантичного океану.

Цікаво Ігровий монітор Samsung Odyssey Neo G9 – майбутнє геймінгу

Запуск Джеймса Вебба: як це було

  • Хід місії детально документувався в офіційних соцмережах NASA, зокрема у твітері, а також під час прямої трансляції.
  • О 14:22 за київським часом агентство повідомило про успішний запуск, який відбувся двома хвилинами до того.


Момент старту ракети-носія / Скриншот 24 каналу

  • Майже одразу NASA почало комп'ютерну візуалізацію усіх процесів, які відбуваються з телескопом. Вона проходила у реальному часі, тобто показувала що саме робить Webb у конкретний момент. 
  • Згодом візуалізація показала глядачам момент роз'єднання з ракетою-носієм.

Комп'ютерна візуалізація моменту роз'єднання телескопа з ракетою-носієм / Скриншоти 24 каналу

  • О 14:52 обліковий запис Webb Telescope у твітері повідомив про те, що телескоп почав розгортати сонячні батареї та заряджатися.

"Вебб у безпеці в космосі зі своєю сонячною батареєю, яка отримує енергію від Сонця! Його реактивні колеса будуть направляти космічний корабель у правильному напрямку, щоб сонцезахисний екран міг захистити телескоп від радіації та тепла."

  • Далі на нього чекає приблизно двотижневий процес розгортання своїх антен, дзеркал і сонцезахисного щита.
  • Джеймс Вебб відправиться у подорож на відстань 1,5 мільйона кілометрів від Землі до так званої точки Лагранжа. Це займе 29 днів.

Дивіться повну трансляцію історичної події: відео

Нагадаємо, телескоп "Джеймс Вебб" почали будувати ще 25 років тому й витратили на це 10 мільярдів доларів. Ми порівняли його з іншим відомим апаратом – "Габблом" – і розповіли про це в окремому матеріалі.