Едвард Сноуден застеріг від використання одного з VPN-сервісів: якого і чому

22 вересня 2021, 13:24
Читать новость на русском

VPN-сервіси використовують у всьому світі для обходу цензури, доступу до заблокованих сайтів та забезпечення конфіденційності даних. На ринку сьогодні присутні десятки, а то й сотні рішень різного ступеню захищеності. На один з прикладів поганої конфіденційності вказав Едвард Сноуден.

Мова йде про ExpressVPN. Приводом для сумнівів став директор сервісу Даніель Герік та його темне минуле.

Цікаво OnePlus називає останнє повідомлення про вибух її смартфона наклепом: як йде розслідування

Даніель Герік і Project Raven

  • Внаслідок судового засідання довкола так званого "Проєкту Ворон" (Project Raven), стало відомо, що директор з інформаційного забезпечення одного з найбільших VPN-провайдерів у світі ExpressVPN, а також ще дві людини, допомагали владі Об'єднаних Арабських Еміратів зламувати пристрої затятих її критиків.
  • Усі троє, як повідомляють, раніше працювали у розвідці. Марк Байєр, Райан Адамс і Даніель Герік звинувачуються у порушенні Правил міжнародної торгівлі зброєю і змові з метою шахрайства з пристроями і зламу комп'ютерів, в тому числі й таких, що базуються у США. Цілями проєкту були емір Катару, лауреат Нобелівської премії миру, правозахисник в Ємені та американці.
  • Неназвана американська компанія, на яку працювали Байєр, Адамс і Герік цього разу, продала в ОАЕ потужний експлойт з нульовим клацанням миші для зламу пристроїв і отримання інформації з них, за що отримувала величезні суми коштів. Мова йде про 1 300 000 доларів і 750 000 доларів.

Експлойт з нульовим клацанням миші – це шкідлива програма, яка дозволяє зламувати смартфон чи інший пристрій без необхідності будь-яких дій з боку жертви. Для цього достатньо лише отримати певне сповіщення на ґаджет. За таким же принципом працює сумнозвісне програмне забезпечення Pegasus, яке використовували для стеження за політиками, правозахисниками і журналістами по всьому світу, в тому числі й в ОАЕ. Однією з цілей влади Еміратів був засновник месенджера Telegram Павло Дуров. Нещодавно Apple виправила вразливість з нульовим клацанням миші в iMessage, яка використовувалася вірусом Pegasus.
  • Найцікавіше те, що представники правління компанії ExpressVPN визнали, що були в курсі про минуле свого директора.
  • Прокурори кажуть, що знімуть звинувачення, якщо троє чоловіків співпрацюватимуть з владою США, заплатять фінансовий штраф у розмірі 335 тисяч доларів і погодяться зі списком невказаних обмежень на їх працевлаштування.
  • Таким чином це означає, що колишні працівники американських спецслужб знову підпадають під вплив влади.
  • Це й викликало такі заяви з боку Едварда Сноудена.

"Якщо ви клієнт ExpressVPN, то вам не варто ним бути", – пише Сноуден.

У коментарях читачі запитують про те, який би сервіс VPN порекомендував сам Сноуден. Проте відповіді він так і не дав. 

Нагадаємо, колишній працівник ЦРУ та АНБ США Едвард Сноуден став відомим на весь світ у червні 2013 року, коли передав виданням The Guardian і The Washington Post тисячі секретних документів про стеження Агентством національної безпеки США за інформаційними системами багатьох країн світу в рамках розвідувального проєкту PRISM. Сноуден не підтримував практику стеження за громадянами США і завдяки своєму доступу до секретної інформації зібрав необхідні докази.

Після розголошення інформації його звинуватили у шпигунстві та державній зраді, оголосивши у міжнародний розшук. Сноуден просив притулку у понад 20 країн. Усі відмовили. Сьогодні проживає у Росії, де має посвідку на проживання на 3 роки. Згодом зможе стати громадянином РФ.