Електроніка вкотре здорожчає: тепер у дефіциті її ключовий матеріал

5 жовтня 2021, 22:17
Читать новость на русском

Джерело:

Bloomberg

Лише нещодавно ми писали про те, що світова економіка зіткнулася з черговим дефіцитом – міді та мідної фольги. Та вже сьогодні західні ЗМІ повідомляють про новий. Він загрожує серйозним подорожчанням кінцевого продукту, оскільки нестача торкнулася його ключового матеріалу.

Мова йде про кремній – головний ресурс, потрібний для виготовлення процесорів та інших мікросхем. Його ціна на світовому ринку лише за кілька місяців зросла з 2 500 до 10 500 доларів за тонну.

Цікаво Вчені знайшли бактерію, здатну тераформувати марсіанський ґрунт

У чому причина дефіциту кремнію

Як пише джерело, навіть за такою високою ціною його стало важко купити через дефіцит.

У чому ж причина здорожчання?

  • Значний ріст ціни пов'язаний з проблемами видобутку ресурсу, які викликані наслідками пандемії коронавірусу.
  • Крім того, свій внесок зробив і Китай, а точніше його політика, спрямована на зниження споживання електроенергії в країні.
  • Влада Китаю зажадала від деяких компаній, у тому числі й тих, що займаються видобутком сировини, знизити споживання енергії на 90 відсотків від серпневого рівня.
  • Ці обмеження будуть діяти до кінця року, тому кремній може подорожчати в найближчі місяці ще сильніше.

Вся індустрія електронних пристроїв сьогодні й без того переживає сильні потрясіння, пов'язані з дефіцитом мікросхем, а проблеми з кремнієм можуть ще більше зашкодити виробникам і ринку в цілому.

Вже зросли ціни на екранні панелі та деякі деталі для автомобілів, а в найближчі місяці можуть подорожчати телевізори, смартфони, планшети й комп'ютери.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що світ на порозі дефіциту міді та мідної фольги. З четвертого кварталу 2020 року ціни на мідь зросли на 35 відсотків. Це тягне за собою зростання ціни усіх продуктів, для створення яких використовують цей матеріал.