Аварія ракети Vega: проблем з українським двигуном не було, причина в іншому
16 листопада з космодрому Куру у Французькій Гвіані здійснили запуск ракети-носія Vega, який, на жаль, закінчився невдачею. Після запуску двигунів останнього четвертого ступеня ракета відхилилася від курсу і була втрачена.
Ракета оснащена двигуном українського вирибництва РД-843. Але причина аварії не пов'язана з цим компонетом, повідомляє Державне космічне агентство України.
Не пропустіть SpaceX успішно запустила Crew Dragon Resilience: все, що потрібно знати про місію Crew-1
Причина невдачі
При цьому українські інженери додають, що помилка не пов'язана з конструкцією українського двигуна РД-843.
Як розповіли у компанії Arianspace, аварія трапилась через помилку інтеграції (integration error) під час монтажу двигунів на розгінний блок AVUM. Це призвело до того, що ракета втратила керування відразу після ввімкнення двигуна четвертого ступеня ракети-носія. Що в результаті призвело до втрати двох супутників.
Момент старту ракети Vega / Скріншот Space.com
Про супутники
Втрачені іспанський супутник SEOSAT-Ingenio був призначений для спостереження за земною поверхнею за допомогою двох камер з роздільною здатністю 2,5 м. Французький TARANIS повинен був стежити за електричними явищами у верхніх шарах атмосфери землі, такими як спрайти і сині струмені, а також реєструвати спалахи гамма-випромінювання.
Про ракету Vega
Ракета-носій Vega розроблена переважно зусиллями італійського космічного агентства. Це РН легкого класу для запуску корисного навантаження вагою до 1500 кг на полярну орбіту висотою до 700 км і для виведення супутників на низьку опорну орбіту і сонячно-синхронну орбіту. Перший запуск Vega відбувся 13 лютого 2012 року. Відтоді РН зробила 17 запусків, але два з них останнім часом виявилися невдалими.
Важливо Радий вітати в коаліції, – глава NASA про вступ України до програми Артеміда
Невдалий запуск
Попередній невдалий запуск відбувся у липні 2019 року. Тоді було втрачено супутник для Об'єднаних Арабських Еміратів. Розслідування показало, що відмовив один з двигунів прискорювача. Під час невдалого запуску у понеділок аномалія в польоті почалася після запуску двигунів четвертого ступеня.