УКР РУС
28 липня 2023, 18:31
3

У США заявили, що будь-який американський військовий ШІ є кращим через "християнські цінності"

Джерело:

Futurism

Генерал військово-повітряних сил США потрапив під хвилю критики після того, як заявив, що будь-який штучний інтелект, який коли-небудь використовуватиме американська армія, буде кращим через так звані "юдео-християнські" цінності країни.

Як зазначає The Washington Post, генерал-лейтенант Річард Г. Мур молодший, який є заступником начальника штабу ВПС США з питань планів і програм, виступав минулого тижня на заході, організованому консервативним аналітичним центром Hudson Institute у Вашингтоні, коли почав робити вельми спірні зауваження щодо зусиль Пентагону в галузі ШІ. У той момент учасники обговорювали питання про те, як Пентагон ставиться до автономної війни.

Дивіться також Україна досягла значного прогресу в розробці дронів, поєднаних зі штучним інтелектом

Святий штучний інтелект

Генерал каже, що підхід американських військових до штучного інтелекту є більш етичним, ніж підхід супротивників, оскільки це "юдео-християнське суспільство".

Незалежно від ваших переконань, наше суспільство є юдео-християнським суспільством, і у нас є моральний компас. Не у всіх він є. Є суспільства, які мають зовсім інший фундамент, ніж наше,
– сказав Річард Мур натовпу.

Не вказуючи на конкретні країни чи окремі групи, він зазначив, що Міністерство оборони обговорює етику ШІ на найвищому рівні, але "є ті, хто готовий йти до мети, попри те, які засоби доведеться застосувати", і додав, що майбутнє зброї зі штучним інтелектом залежатиме від того, "хто грає за правилами ведення війни, а хто ні".

Ці слова викликали бурхливу реакцію згодом:

  • "Що ж, це заспокоює. Жодні військові дії, мотивовані християнськими цінностями, ніколи не закінчувалися погано", – іронізує телесценарист Джон Роджерс у своєму твіті, натякаючи, ймовірно, на Хрестові походи.
  • "Західні/християнські підвалини ШІ є частиною НАЙГІРШИХ ПРОБЛЕМ, які він втілює", – написав дослідник ШІ Дем'єн Вільямс.

Пізніше в коментарі The Washington Post Мур написав, що, хоча етика ШІ не є виключною прерогативою Сполучених Штатів, їхні опоненти навряд чи діятимуть на основі тих самих цінностей.

Основою моїх коментарів було пояснення того, що ВПС не збираються дозволяти ШІ діяти [самостійно], так само як і ми не збираємося діяти на основі інформації, наданої ШІ, якщо не можемо гарантувати, що ця інформація відповідає нашим цінностям. І хоча це не унікальна позиція для нашого суспільства, ми не очікуємо, що вона буде такою ж у потенційного супротивника,
– пояснив свої слова генерал.

Варто зазначити, що у США дуже активно йдуть обговорення етичності дій штучного інтелекту. Зокрема, як військові, так і науковці й звичайні громадяни сперечаються щодо доцільності надавати штучному інтелекту право самостійного рішення у випадку небезпечних ситуацій при зіткненнях з ворогом. Багато хто боїться, що ШІ вийде з-під контролю й може почати вбивати цивільних чи свої ж війська, замість ворожих.