Google запустила в Африці лазерний інтернет – його швидкість вражає

17 вересня 2021, 20:06
Читать новость на русском

Джерело:

X.company

Лабораторія Google X у рамках проєкту Taara використовувала в Африці бездротову лазерну установку, щоб забезпечити інтернетом столицю Демократичної Республіки Конго. Швидкість складає вражаючі 20 Гбіт/секунду.

Як працює швидкісний лазерний інтернет від Google

За 20 днів роботи повітряний канал зв'язку передав понад 700 ТБ даних, а надійність зв'язку склала 99,9%. Лазерний інтернет з'єднав міста Кіншаса і Браззавіль, які знаходяться на берегах річки Конго.

Цікаво Спроба заблокувати сервіси Google в Росії обернулася катастрофою для банків

Провести звичайний провідний інтернет у цьому місці важко, оскільки Конго вважається найглибшою річкою у світі з дуже швидкою течією. Власне, одне з головних переваг бездротової оптичного зв'язку – можливість організувати доступ в мережу там, де неможливо прокласти кабель.

Все завдяки лазерам

Google X попрацювала над технологією бездротового оптичного зв'язку (FSO або WOC), зробивши її більш ефективною. Фахівці вдосконалили засоби наведення та відстеження лазерного променя.

Передавач може потрапити в приймач діаметром всього 5 см з відстані 10 км. Устаткування динамічно підлаштовується під умови навколишнього середовища, змінюючи потужність передачі в залежності від погоди і перешкод у вигляді птахів і диких тварин.


Лазер може передавати сигнал на величезні відстані / Фото Google

За словами компанії, на даний момент для кінцевого користувача практично непомітна різниця між лазерним і оптоволоконним інтернетом. У лабораторії Х була створена глобальна карта, яка показує, у яких місцях по всьому світу бездротовий оптичний зв'язок буде працювати краще або гірше.

Просто додай… лазери

Однією з ключових переваг такого методу зв'язку є простота розгортання – всього-то й потрібно, що поставити два передавача в межах прямої видимості. При цьому, можна передавати дані не лише лазером, але й світлодіодами достатньої потужності.

Є у технології і свої мінуси, наприклад, низька стійкість більшості обладнання до несприятливої ​​погоди:

  • туману;
  • дощу;
  • смогу;
  • вітру;
  • й снігу.

Крім того, промінь лазера або світлодіода має властивість розсіюється в атмосфері.