Google готує масштабну "зачистку" Android-додатків
Компанія Google завжди вирізнялася лояльністю до користувачів Android, а інсталяція неперевірених компанією APK-файлів довгий час була однією з ключових особливостей мобільної ОС. Проте судячи з нової інформації, незабаром це може змінитися.
Про це повідомляє ubergizmo.
Читайте також: Хакери захопили контроль над супутниками та операторами зв'язку
Android завжди славилася можливістю установки програми вручну, але згідно недавній публікації в блозі для розробників, Google вирішила впровадити елементи DRM в платформу Google Play.
"Ми додали трохи метаданих для безпеки, щоб упевнитися, що APK-файл був отриманий через Google Play", – заявляє пошуковий гігант.
Технічно, це і є захист від копіювання. Як стверджують в самій Google, додавання DRM має захистити користувачів від вірусів і інших шкідливих програм.
В майбутньому, для тих додатків, які були поширені через канали, схвалені Google Play, ми зможемо визначити справжність додатків, навіть коли пристрій вимкнений. Також ми зможемо додати ці програми в бібліотеку користувача і управляти оновленням програми після того, як пристрій підключиться до мережі. Це додасть користувачам впевненості при використанні додатків, схвалених Play,
– розповіли в Google.
Схожа система захисту давно застосовується в ігровій індустрії: як приклад можна згадати популярні онлайн-сервіси Steam від Valve і Origin від EA. Звичайно, DRM – це просто інструмент, і тільки розробники зможуть вирішити, як його застосовувати. Про масове впровадження нової системи захисту цифрових прав для Android-додатків мова поки не йде, але все буде залежати від політики самих розробників в майбутньому.
Що таке DRM? Це програмні або програмно-апаратні засоби, які навмисно обмежують або ускладнюють різні дії з даними в електронній формі (копіювання, модифікацію, перегляд і тому подібне) або дозволяють відстежити такі дії. DRM являє собою набір систем контролю і управління доступом. На даний момент DRM використовується безліччю компаній по всьому світу, серед яких Amazon, Apple Inc., Microsoft, Electronic Arts, Sony, 1C, Akella та інші.
Більше новин, що стосуються новин зі світу технологій, ґаджетів та штучного інтелекту, читайте у розділі Техно